22 °C

Kervansaray Otelleri 8’inci halkasını İstanbul’a açacak

Yeni yatırımını İstanbul’a yapmaya hazırlanan Kervansaray Otelleri, gözünü hem Anadolu’ya hem de yurtdışına dikti. Anadolu’da İstanbul’dan sonra ilk yatırım Mardin’e geliyor. Yurtdışında ise Batı Avrupa ve özellikle de Berlin markajda

Kervansaray Otelleri 8’inci halkasını İstanbul’a açacak

Handan Sema CEYLAN

İSTANBUL - Anadolu topraklarının en eski konaklama mekanı; kervansaraylar. Tam 35 yıl önce kendisine bu tarihi ismi seçen Kervansaray Otelleri, bugün 7 oteli ile 5 bin yatak kapasitesine sahip. Bursa, Antalya, Marmaris ve Bodrum’da otelleri bulunan zincirin yeni hedefi İstanbul. Şişli’de inşasına başlanmak üzere olan yatırımın 2018’de bitmesi öngörülüyor. Anadolu’daki bir başka yatırım ise Mardin’de hayat bulacak. Ancak zincirin yeni hedefi yurtdışı. İlk etapta Batı Avrupa ardından da bakir pazarlar olarak nitelendirdikleri Kazakistan ve Türkmenistan da arayışta olacaklar.

 Kervansaray Otelleri Genel Koordinatörü Şahin Seval ile Kervansaray Lara İşletme Müdürü Egemen M. Yürek ile zincirin yatırımlarını konuştuk. Kervansaray Otelleri Genel Koordinatörü Şahin Seval, “Kervansaray Oteller Zinciri, yeni halkasını İstanbul’a açacak. İstanbul Şişli’de inşa edilecek projenin 2018’de faaliyete geçmesini hedefl iyoruz” diyor. Bir taraftan Anadolu’da diğer taraftan Berlin başta olmak üzere Batı Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde yatırım yapmak istediklerini de anlatıyor Seval, “Yurtdışında ayrıca Türkmenistan, Kazakistan ve Ortadoğu’da yatırım yapmak için arayıştayız” açıklamalarında bulunuyor.  

Yenileme için 15 milyon dolar 

Seval, son iki yıl içinde bünyelerindeki Bursa Uludağ, Bursa Termal, Bursa City, Marmaris ve Bodrum otellerini toplam 14 milyon 800bin dolara yenilediklerini anlatıyor. Seval, “Lara Kervansaray’ı da minimum 7 milyon dolara renove etmeyi planlıyoruz, çalışmalarımız devam ediyor” diyor. Turistlerin geldiği ülkeleri çeşitlendirdiklerini ve yurtdışındaki tanıtım faaliyetlerini tüm seyahat ofislerine giderek yürüttüklerini de belirtiyor Seval, mesela İngiltere’de yılda iki kez 14 gün boyunca bütün satış ofislerini tek, tek ziyaret etmişler. Bir nevi Türk usulü iletişim kurup yüz yüze Almanya’daki Hollanda’daki havaalanlarını seyahat bürolarına uğramışlar. Seval, şu bilgileri veriyor: “En fazla Almanya, İngiltere, Hollanda, Rusya ve Türkiye’den misafir ağırlıyoruz. Ortadoğu pazarı da gelişiyor. İran pazarı ciddi büyüyor. İç pazardan da beklentim büyük. 2015’te yüzde 10-12 civarında büyüyeceğini öngörüyorum. İç pazarda marka değerimiz çok yüksek.” 

booking.com gibi online acentelerin neredeyse Avrupalı bir operatör kadar ciro yaptığını söyleyen- Seval, Online satışımız 2013 yılında 1 milyon 200 bin euroydu. Bu yıl rakam 2 milyon 100 bin euroyu buldu“ dedi.

Galatasaray da Irak Milli Takımı da kamp yapıyor 

Kervansaray Lara İşletme Müdürü Egemen M. Yürek , 2 futbol sahası olan tek otel olduklarını anlatıyor. “Her iki sahamız hemen otelin denize doğru uzanan ön kısmında yer alıyor” diyor Yürek ve şunları anlatıyor: “Galatasaray da bizde kamp yapıyor Gençlerbirliği de. Kuzey takımlarını da ağırlıyoruz. Dinemo Moskova bunlardan biri. Geçen günlerde Irak Milli Takımı kampını otelimizde yaptı.”

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap