8 °C

Kordsa Global cirosunu yüzde 19 artırdı

Firmanın net karı 55 milyon TL olarak gerçekleşti

Kordsa Global cirosunu yüzde 19 artırdı

İSTANBUL - Kordsa Global, cirosunu yılın ilk altı ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19 artırarak 874 milyon TL ciroya ulaştı. Firmanın net karı 55 milyon TL olarak gerçekleşti

Takviye malzemeleri şirketi Kordsa Global, 2014 ilk altı aylık sonuçlarını açıkladı. Kordsa Global, geçen yılın aynı dönemine göre toplam satışlarında 19 artış göstererek 874 milyon TL’lik satış geliri elde etti. Firmanın net karı ise 55 milyon TL’ye ulaştı. Yine aynı dönemde faiz, vergi, amortisman öncesi kar da (FAVÖK) 111 milyon TL ile yüzde 95 oranında artış sağladı.

Firma ikinci çeyrekte satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14 artırdı.

Sonuçları değerlendiren Kordsa Global CEO’su Cenk Alper, sektörlerinin lideri olduklarını hatırlatarak operasyonel verimlilik, iş süreçlerinde disiplin ve ticari mükemmellikle bu liderliği ilerlettiklerini ifade etti. Alper “Dünyanın lider lastik firmalarına 40 yılı aşkın bir süredir takviye malzemeleri sağlayan, sektöründe dünya lideri konumunda bir şirket olarak hep daha iyisini hedefleyerek bu noktaya geldik. Geçen yılın aynı döneminde 2 milyon TL seviyesinde olan kar rakamımızı bu yılın ilk altı ayında 55 milyon TL’ye yükseltmekten gurur duyuyoruz. Etkin maliyet kontrolü ve global pazarlardaki toparlanma bu başarılı iş sonuçlarında etkili oldu. Geçmişte bugüne devam ettirdiğimiz tüm iş süreklerimizde mükemmellik vizyonuyla yıl sonunda 2013 ciromuzun yaklaşık yüzde 20 üzerine çıkmayı ön görüyoruz” dedi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.