12 °C

Kumarhane için yapıldı “Helal Hotel” oldu

20 yıl boyunca atıl kalan “Kumarhane Hotel” projesini 2 yıl önce E7 Grup satın aldı. E7 Grup, kumarhane olarak düşünülen bu alanı 69 milyon dolar yatırım yaparak, “Helal Hotel” sistemiyle hizmete sundu

Kumarhane için yapıldı “Helal Hotel” oldu

Leyla İLHAN

AKÇAKOCA - Düzce Akçakoca’da 1990 yıllarında “Kumarhane Hotel” olarak inşaa edilen proje, Türkiye’de kumarhanelerin yasaklanmasıyla “Helal Hotel” sistemiyle yeniden hayat buldu. 20 yıl boyunca atıl kalan projeyi Akçakoca Belediyesi’nden 2012 yılında satın alan E7 Grup, 69 milyon dolar yatırım yaparak Sky Tower Hotel adıyla açtı. Otelin resmi açılışı Osmanlı hanedanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Karadeniz’in en büyük turizm yatırımı özelliği taşıyan Sky Tower Hotel’in resmi açılışına, Düzce Valisi Ali İhsan Su, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Düzce milletvekilleri ve Osmanlı Hanedanı’nın üyelerinden Harun Osmanoğlu, Orhan Osmanoğlu, Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, Yavuz Selim Osmanoğlu katıldı.

E7 Grup CEO’su Ersin Aydeniz açılışta yaptığı konuşmasında şunları soyledi:“Ankaralı bir işadamı turizm teşviklerinin olduğu bir dönemde, bölgeye kumarhane hotel olarak bir yatırım gerçekleştirmek istemiş. Ancak, kumarhanenin yasaklanmasıyla inşaat yıllarca atıl olarak kalmış, insanların geçmeye dahi korktuğu terk edilmiş boş bir inşaata yeniden hayat verdik.”

Otele yaptıkları 69 milyon dolarlık yatırımın Karadeniz’in en büyük turizm yatırımı niteliği taşıdığını ifade eden Aydeniz, “Aynızamanda Akçakoca ve çevresine marka değeri katacak bir turizm yatırımı yaptık. Bir zamanlar kumarhane olarak düşünülen bu alana, biz “Helal Hotel” sistemini gerçekleştirdik. Sky Tower Hotel 1.5 yıllık dönemde bölge otelleri arasında en yüksek doluluk seviyelerini yakaladı” dedi.

2 bin 500 $'a 6 yıl tatil

Ersin Aydeniz, “Sky Tower Hotel’de, “Devr-i Tatil” sistemini uygulayacaklarını belirterek, “Türkiye’de ilk defa bizim tarafımızdan gerçekleştirilen sistemde, bir çift 2 bin 500 dolar ödeyerek, 6 yıl boyunca hiç aidat ödemeden yılda 7 gece herşey dahil konaklama yapabilecek” diye konuştu.

"Muhafazakarların Miami’si"

"184 odanın yer aldığı 5 yıldızlı otel, yapılacak yeni projelerle Arap ve muhafazakar turislerin Miami’si olacak" diyen Aydeniz, ayrıca yaptıkları yatırımla bölgeden 220 kişiye iş imkanı sağlayarak bir hareketlilik kazandırdıklarını kaydetti. Otelde gelecek sezonda, 2.5 milyon dolarlık bir yatırımla özel işlemlerden geçirilen deniz suyu ile “Termal Sistem” hayata geçirilecek.

Devr-i Tatil sistemi nasıl işleyecek?

Pahalı ve lüks tatil anlayışını kökten değiştirmesi beklenen Devr-i Tatil konseptlerinin detayları hakkında bilgi veren Aydeniz, "Misafirlerimiz yılın istedikleri bölümünden seçecekleri 1 haftayı, 6 yıl boyunca 5 yıldızlı otel konforunda her şey dahil konseptiyle kullanabilecekler. Devr-i tatil'in en önemli avantajı, 3 yıllık tatil fiyatı ödeyerek 6 yıl her şey dahil tatil satın alış oluyorlar. Bu sistemle çok uygun fiyata, isteyen herkes lüks tatil yapabilecek. Bir anlamda her şey dahil tatilin çok lüks ve çok pahalı algısına yeni bir yorum getirmiş oluyoruz" dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.