31 °C

Legoland İstanbul'un temeli atıldı

Forum İstanbul'da gerçekleştirilen törene, Multi Turkey ve Legoland yetkililerinin yanı sıra çok sayıda çocuk ve davetli katıldı.

Legoland İstanbul'un temeli atıldı

Legoland Discovery Centre İstanbul'un sembolik temel atma töreni gerçekleştirildi. 

Forum İstanbul'da gerçekleştirilen törene, Multi Turkey ve Legoland yetkililerinin yanı sıra çok sayıda çocuk ve davetli katıldı. 

Törende konuşan Legoland Discovery Centre İstanbul Genel Müdürü Sarper Hilmi Sunar, Legoland Discovery Centre İstanbul'un Merlin Entertainments Group yatırımı olduğunu belirterek, bu yılın yaz aylarında ziyaretçileriyle buluşmaya hazır olacağını söyledi. Merlin Entertainments Group olarak yaklaşık iki ay önce Sea Life'ı hayata geçirdiklerini hatırlatan Sunar, Legoland Discovery Centre İstanbul'un Forum İstanbul'da 3 bin metrekarelik alanda açılacağı bilgisini verdi. Sunar, şöyle konuştu: 

"Dünya genelinde İngiltere, Almanya, Japonya, Amerika ve Kanada'da olmak üzere 5 ülkenin 12 şehrinde yer alan Legoland Discovery Centre, hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı. Forum İstanbul'da açılacak merkezimiz sunacağı eşsiz deneyim sayesinde aynı etkiyi ülkemizde de oluşturacak. Çünkü içeri girdiğinizde bambaşka bir dünyayla karşılaşacaksınız. 

10 bölümden oluşacak Legoland Discovery Centre İstanbul'da Krallık Macerası ve Merlin'in Çırağı'nda gezi deneyimi olacak. 3 farklı filmiyle 4D sinema salonumuz ile İstanbul'un ve dünyanın sembol yapılarının inşa edileceği Miniland yer alacak. Lego parçalarının yapım sırrını anlatan bir lego fabrika turu olacak. Küçük ziyaretçilerimiz için büyük lego parçalarından oluşturulan lego çiftliği, Olivia'nın evi ile lego friends, süngerden yapılma lego parçalarının ve tırmanma alanlarının bulunduğu oyun alanı, parti odaları, kafe ve lego satış mağazasını görebileceksiniz." 

Legoland Discovery Centre İstanbul'un, 3-10 yaş arası çocuklara ve ailelerine 2-3 saat süren eğlence ve etkileşim sunacağını dile getiren Sunar, Legoland Discovery Centre İstanbul yatırımıyla istihdama da katkı sağlayacaklarını söyledi. Sunar, yatırım kapsamında en az 100 kişiye iş imkanı sunacaklarını ifade etti. 

"Miniland'de legodan Topkapı Sarayı, Rumeli Hisarı, Boğaziçi Köprüsü olacak" 

Miniland'in nasıl oluşturulacağı hakkında da bilgi veren Sunar, "İstanbul severlerin oylarıyla lego parçalarından Miniland oluşturulacak. İstanbul'daki favori yapısının Miniland'de yer almasını isteyen katılımcılar facebook hesabımız üzerinden oy kullanabilecek. Miniland oylamasıyla İstanbul severlerin hangi yapılara tutkuyla bağlı olduğunu da göreceğiz" şeklinde konuştu. 

Sunar, oylama listesinde Topkapı Sarayı, Babüsselam Kapısı, Rumeli Hisarı, Ayasofya Camii, Boğaziçi Köprüsü, Beylerbeyi Sarayı, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Theodosius Dikilitaşı, Dolmabahçe Saat Kulesi ve Yerebatan Sarnıcı'nın yer alacağını kaydetti. 

Konuşmanın ardından sembolik temel atma töreni kapsamında bir kepçe dolusu lego parçası lego havuzuna boşaltıldı ve çocuklar ellerindeki küreklerle lego parçaları ile oynadı. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap