26 °C

Mart ayı toplantısı Chassis Brakes’te

Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu’na bağlı Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu mart ayı toplantısını Chassis Brakes International firmasında gerçekleştirdi.

Mart ayı toplantısı Chassis Brakes’te

BURSA (DÜNYA) - 2016 yılında Yeşim Tekstil, BUİKAD ve BUSİAD koordinatörlüğünde kurulan Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu, mart ayı toplantısını WEPs imzacısı ve platform üyesi Chassis Brakes firmasında yaptı. Platform üyeleri, İnsan Kaynakları ve İletişim Müdürü Çisil Güler tarafından yapılan sunumu dinledi.

İK vizyonlarını “Tercih edilen işveren markası olmak” şeklinde tanımlayan Çisil Güler, bu doğrultuda yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Firma içinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadının güçlenmesi için hayata geçirdikleri ve geçirecekleri projelere de değinen Güler, “Kadınların iş yaşamında daha fazla yer edinmesi adına firma olarak elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

“Mesleğim Geleceğim” adıyla başlattıkları kurumsal sosyal sorumluluk projesinin yakın zamanda lansmanını yapacaklarını da kaydeden Güler, söz konusu çalışma kapsamında proje ortaklarıyla birlikte Karacabey’de kurulacak TEKNOSAB’a meslek lisesinden kız ara eleman sağlanması konusuna çalışacaklarını ifade etti.

Her ay WEPs imzacısı platform üyesi bir şirketi ziyaret eden üyeler, firmanın kadın istihdamı konusundaki çalışmalarını dinleyerek şirketler arası öğrenme süreçlerini desteklemeyi amaçlıyor.