MNF Plastik, ürün çeşidini artırmak için Ar-Ge yatırımlarına yoğunlaştı

Firma, yeni dönemde sadece plastiğe değil, ahşap, metal ve deri üzerine de kaplama yaparak konsept bütünlüğüne uygun ürünlerle faaliyet alanını genişletiyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

DİLEK FİDAN

KAYSERİ - Mobilya ve kapı sektörünün kullandığı krom, altın, ahşap ve deri kaplı dekoratif profiller ile bunlara uyumlu kulp, dekoratif parça ve kenar bandını tek çatı altında sunan MNF Plastik, ürün gamını genişletmeye odaklandı. Firma, yeni dönemde sadece plastiğe değil, ahşap, metal ve deri üzerine de kaplama yaparak konsept bütünlüğüne uygun ürünlerle faaliyet alanını genişletiyor.

Ahşap MDF, sunta, kontrplak metal alüminyum, demir, çelik ve deri üzerine yaptıkları kaplama ile mobilya ve kapılarda renk uyumunu sağladıklarını dile getiren MNF Plastik Pazarlama Müdürü Fırat Özkan, Erciyes Teknopark’taki Ar-Ge firmalarında yeni bir makine geliştirdiklerini belirtti. Özkan, “Pazarda konumumuzu güçlendirecek ve ciromuzu artıracak ürün gruplarını müşterilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. 2018 yılında bu ürünleri geliştirmek için 600 bin lira yatırım yaptık” dedi.

Tesislerine güneş enerjisi santrali kurdu

TÜBİTAK’ın desteği ile geliştirdikleri yüzde 100 elektrikli enjeksiyon makinesinin onayını aldıklarını kaydeden Özkan, "Bu ürünün prototip üretimini nisan ayında bitireceğiz. Prototip üretimi sonrasında seri üretime geçmek için bu yılın ikinci yarısında yatırım yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Beyaz eşya ve yapı sektörü için de yeni çalışmalarının olduğunu aktaran Özkan, ürün sayısını artırarak, bu yılki satışların yüzde 15’lik kısmını bu sektörlerden sağlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Öte yandan tesislerine Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle güneş enerjisi santrali kurduklarını ileten Özkan, fabrika binasının çatısına kurulan sistem ile yenilenebilir enerji ürettiklerini aktardı. 2017 yılında yatırım değeri 800 bin lirayı bulan makinelerini devreye aldıklarını vurgulayan Özkan, “Üç yıldır üzerinde çalıştığımız, kubik kaplamaya alternatif olacak CNC kontrollü folyo kaplama makinemizin ikincisinin de üretimini tamamlayarak faaliyete geçirdik. Bu makine ile farklı şekillerdeki parçaları profillerimiz ile aynı renkte kaplayacağız” bilgisini verdi.

Bu konularda ilginizi çekebilir