8 °C

Muhtarlar ‘takım’ satışını artırdı

Erkek giyim markası Kiğılı CEO’su Suerdem, muhtarlar, meclis üyeleri ve belediye başkanlarının yarıştığı yerel seçimlerde, aday adayları ile birlikte 800 binin üzerinde kişinin özellikle erkek giyim sektörünü canlandırdığını söyledi... Selenay Yağcı'nın haberi...

Muhtarlar ‘takım’ satışını artırdı

Selenay YAĞCI

Erkek giyim markası Kiğılı, ünlü oyuncu Oktay Kaynarca ile özel koleksiyon hazırladı. Koleksiyonun tanıtımında Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem, muhtarlar, meclis üyeleri ve belediye başkanlarının yarıştığı yerel seçimlerde, aday adayları ile birlikte 800 binin üzerinde kişinin özellikle erkek giyim sektörünü canlandırdığını söyledi. Satışların arttığını kaydeden Suerdem, “En çok muhtarlar bizim sektörü hareketlendiriyor. Sadece muhtarlar ve adayları 150 bini aşıyor. Yerel seçimler bize yarıyor. Milletvekili seçimlerinden daha iyi" dedi. Kiğılı’nin halkın gözünde iyi bir yeri olduğunu kaydeden Suerdem, “Dolayısıyla bu pastadan en çok payı biz alıyoruz. Hem markaya güveniyorlar hem de modayı iyi fiyata alıyorlar” diye konuştu. Kiğılı’nın yurtdışı atağı yaptığını kaydeden Suerdem, “Markalı ihracat çok önemli, ülkemiz ve şirketimiz için çok önemli. Biz gelişirsek yurtiçine de daha uygun fiyatlı ürünler sağlayabiliriz. Hedefimiz 30 olan yurtdışı mağaza sayısını 2020 içinde 100’e çıkarmak. Corner ve franchise’lar ile 2023 e kadar 400 mağazaya ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Turquality desteği de aldıklarını ifade eden Suerdem, “İşimizi büyütmeyi hedefliyoruz. İnanın burada perakende sattığımız ürünü yurtdışına toptandan veriyoruz. Yurtdışına yüz dönmekte fayda var” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap