Nakliyeciye ‘dönüş yükü’ vadediyor

Frachtbox Genel Müdür Tülin Doğan, “Frachtbox ağına katılan lojistikçiler, ihracat taşımalarında ‘boş dönüş’ derdinden kurtuluyor. İhracatçı ve ithalatçı firmalar ise yükünü en hızlı ve en uygun maliyetle taşıtma fırsatı buluyor” dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Yük sahibi ve nakliyeciyi online platformda buluşturan İsviçreli Frachtbox, hızlı giriş yaptığı Türkiye pazarında yeni işbirliklerine imza attı. Fevzi Gandur Lojistik, Eyüp Lojistik, Kılıç Group, Karınca Lojistik ve Geodis Türkiye’nin yanı sıra Kocaeli-Derince Nakliyeciler Kooperatifi de Frachtbox ağına katıldı.

Frachtbox Türkiye Genel Müdürü Tülin Doğan, ocak ayında pazarına giriş yapan İsviçreli Frachtbox’ın Türkiye’de yoğun ilgiyle karşılandığını vurgulayarak, “Frachtbox olarak, yük sahipleri, nakliyeciler ve gümrükçülere hizmet veriyoruz. Güçlü teknolojik altyapımız sayesinde müşterilerimiz için en uygun seçeneği, en uygun maliyet ve en hızlı şekilde sunuyoruz. Türkiye’de bizim gibi bir lojistik platformuna ihtiyaç olduğunu biliyorduk ancak, beklentilerimizin üzerinde bir ilgiyle karşılaşmak bizi çok mutlu etti. Özellikle lojistik firmalarından büyük talep var. Fevzi Gandur Lojistik, Eyüp Lojistik, Kılıç Group, Karınca Lojistik ve Geodis Türkiye’nin yanı sıra Kocaeli-Derince Nakliyeciler Kooperatifi de Frachtbox ile işbirliği yaptı” dedi.

"Avrupa’dan ‘boş dönüş’ derdine son!"

Lojistikçilerin son dönemdeki en büyük sıkıntılardan biri de ihracatın aksine ithalatta düşüş olması nedeniyle araçların özellikle Avrupa’dan boş dönmek zorunda kalması. Doğan, “Frachtbox ağına katılan firmalar, ihracat taşımalarında ‘boş dönüş’ derdinden kurtuluyor. Öte yandan ihracatçı ve ithalatçı firmalar ise yükünü en hızlı ve en uygun maliyetle taşıtma fırsatı buluyor” dedi. Doğan ayrıca, Türkiye’deki firmalardan satın alma ve ortaklık teklifleri de almaya başladıklarını söyledi.

Mobil uygulama çok yakında hizmette

Frachtbox’ın, Türkiye pazarına özel mobil uygulama hazırlığında olduğunu hatırlatan Tülin Doğan, “Bu konudaki çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Güçlü bir teknolojik altyapı ile çok yakında müşterilerimize mobil hizmeti de sunuyor olacağız” dedi. Doğan, Türkiye'deki müşterilere özel maliyet ve rekabet avantajı sağlayacak kampanyalar da düzenleyeceklerini söyledi.

Fransa ve İtalya’yı Türkiye’den yönetiyor

Mayıs 2018'de üç ortakla İsviçre'de kurulan online navlun arama motoru Frachtbox.com, kısa sürede hizmet ağını, başta tüm Avrupa olmak üzere Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetleri'ne kadar geniş bir coğrafyaya yaydı. Şirketin bugün 1.5 milyar kullanıcıya ulaşma kapasitesi bulunuyor. Merkezi İsviçre'den sonra ilk ofisini Türkiye'de açan Frachtbox'ın Almanya ve İspanya ofisleri de kuruluş aşamasında. Fransa ve İtalya ise şimdilik İstanbul'dan yönetilecek. Frachtbox, Mersin ve İzmir’de de ofis açmayı planlıyor.