18 °C

Naturelgaz, 6 istasyonu aynı anda hizmete açtı

Naturelgaz, Kayseri, Afyon, Konya, Antalya, Osmaniye ve Çorlu'yu sıkıştırılmış doğalgaz istasyonu ile tanıştırdı

Naturelgaz, 6 istasyonu aynı anda hizmete açtı

İSTANBUL - Global Yatırım Holding bünyesinde enerji sektöründe faaliyetlerini sürdüren Naturelgaz, tüm dünyada ulaştırmanın yanı sıra, sanayi ve turizm gibi pek çok alanda  alternatif enerji kaynağı olan sıkıştırılmş (CNG) doğalgaz dolum istasyonlarını yurt geneline yayıyor. 

Naturelgaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katıldığı törenle Kayseri’de açılan istasyonla eş zamanlı olarak  Afyon, Konya, Antalya, Osmaniye ve Çorlu istasyonlarının da açılışı gerçekleştirdi. 

Naturelgaz Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aksel Goldenberg, “  Doğalgazın Türkiye’de boru hattı ile ulaşmadığı her noktada ve enerji kaynağı olarak kullanıldığı her alanda;  en ucuz fiyat garantisiyle hizmet vermeye hazırız”

Ülkemizde doğal gaz; boru hattı ile ulaşmadığı bölgelere, sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) ve likid doğal gaz (LNG) olarak ulaştırılıyor. Ekonomik olarak diğer enerji kaynaklarına göre çok daha avantajlı olan ve çevreci özellikleriyle de ön plana çıkan sıkıştırılmış doğalgaz; sanayi, tarım, turizm gibi enerji ihtiyacının olduğu her alanda ve ulaştırma sektöründe dizel ile beraber kullanılıyor. CNG pazarında Türkiye lideri konumunda olan ve Global Yatırım Holding bünyesinde enerji sektöründe faaliyetlerini sürdüren Naturelgaz, 6 ayrı kentte eş zamanlı olarak, sıkıştırılmış doğal gaz dolumu yapabilecek istasyonlarının açılışını gerçekleştirdi.

Yıldız: Bir değişim ve dönüşümün öncülüğünü yapıyoruz

Kayseri’de gerçekleştirilen açılış törenine; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı  Taner Yıldız da katıldı. Açılış töreninde konuşan Yıldız,  doğalgazın kullanım alanlarının yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi. “ Bu sadece bir istasyon açılışı değil. Bir değişimin ve dönüşümün de öncülüğünü yapıyoruz” diye konuşan Yıldız, Naturelgaz’a dönüşümdeki katkısı nedeniyle teşekkür ederek tüm açılışlarına Bakanlık olarak destek vereceklerini söyledi.

Naturelgaz 500 taksiyi dönüştürecek

Bakan Yıldız, Naturelgaz firmasından, doğal gazın boru hattıyla ulaşmadığı tüm iller için çalışma yapmasını istedi. Kayseri’deki araçların CNG dönüşümü için de destek isteyen Yıldız; Naturelgaz yetkililerinden 190 belediye otobüsü ve ilk gelecek 500 taksinin dönüşümü için de söz aldı.

"En ucuz fiyat garantisiyle hizmet vermeye hazırız” 

Törende konuşan Naturelgaz CEO’su Aksel Goldenberg, Naturelgaz olarak CNG sektörüne  yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söyledi. “Dolum tesislerimiz, hızla artan bayi yapımız ile 150 milyon metreküplük satış potansiyeline ulaştık ve lider konuma geçtik” diye konuşan Goldenberg, pazarın büyüklüğünün yıllık 2 milyar lira civarında olduğunu belirtti. Goldenberg, doğalgazın boru hattı ile ulaşmadığı her noktaya gideceklerini söyleyerek, “Doğalgazın Türkiye’de boru hattı ile ulaşmadığı her noktada ve enerji kaynağı olarak kullanıldığı her alanda;  en ucuz fiyat garantisiyle hizmet vermeye hazırız” dedi.

Rekabetçi yapısıyla dikkat çeken Kayseri’de, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile doğalgazın ulaşmadığı hiçbir bölge bırakmayacaklarına dikkat çeken Goldenberg, “Rekabetçi ve çevreci enerjiyi Kayseri ve ülkemizin diğer bölgelerine ulaştıracağız. Bu bağlamda kentlerin yeşil ve çevreci hedeflerine destek vermiş olmaktan da memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap