7 °C

Niyazi Önen Gıda, Walmart'ta Türk humusu gönderiyor

Niyazi Önen Gıda, ocak ayında Walmart'a humus satışına başladı.

Niyazi Önen Gıda, Walmart'ta Türk humusu gönderiyor

Dardanel Şirketler Grubu’na bağlı Niyazi Önen Gıda Sanayi A.Ş., Akdeniz Mutfağının geleneksel lezzetlerinden humusu ihraç etmeye başladı. 

Dünyada 30’a yakın ülkede 11 bin 600 civarında mağazası bulunan Walmart’a ilk ihracatını gerçekleştiren Niyazi Önen Gıda Sanayi A.Ş. ürettiği atıştırmalık humusu ABD pazarına açıldı.

Orta vadede en az 10 milyon dolarlık ihracat hedefi

Walmart ile yapılan ihracatın hem Dardanel Grubu, hem de Türkiye ekonomisi açısından büyük bir katma değer sağlayacağına işaret eden Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, “Halen Dardanel ürünleri ile birçok ülkeye ihracatımız söz konusu. Hedefimiz; Hem Akdeniz mutfağının lezzetlerini yurt dışı pazarlara tanıtmak, hem de elde edilecek ihracat gelirleri ile Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir büyümesine katkıda bulunmak. Gerçekleştirdiğimiz ihracat ile birlikte, Ar-Ge departmanımızın sağlıklı atıştırmalıklar kategorisini geliştirmek için uzun yıllar yaptığı çalışmalar sonuç verdi. Humus ürünlerinin yanı sıra sağlıklı atıştırmalıklar kategorisinde Pita Cips, Fava gibi yeni ürünleri de ABD, Avrupa ve Orta Doğu pazarlarına ihraç edeceğiz. Aynı zamanda yurt içinde de satışa sunacağız.” diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.