Nusr-Et, Avrupa yolcusu

Nusr-Et’in Avrupa için hazırlık yaptığı ve ilk olarak Doğuş Grubu'nun önemli yatırımları bulunana Hırvatistan’a gireceği konuşuluyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Kerim ÜLKER 

Dağılan Yugoslavya’nın Sırbistan’dan sonra en önemli ikinci ekonomisi olan Hırvatistan’da turizm öne çıkıyor. Bilindiği gibi bu ülkede en büyük “Türk yatırımcı” denildiğinde, ilk akla gelen Doğuş Grubu. 

Doğuş’un Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk için ülkedeki en önemli yabancı yatırımcı desek yeridir aslında. Zira son 7 yılda ülkedeki toplam yatırımlarının tutarı 350 milyon euroya ulaşmış durumda. Yani 1 milyar liranın üzerinde. Ülkedeki en önemli yat limanlarını yöneten ve adeta Adriyatik’in çıkış kapısı haline gelen Doğuş, şimdilerde ise biraz da eğlence, otel ve gıdaya yönelmiş durumda. 

Son olarak geçtiğimiz günlerde Doğuş Grubu, Hırvatistan’ın en önemli eğlence merkezlerinden birini görkemli bir partiyle açtı. Gruba ait D- Marin Dalmacija adlı yat limanındaki yaklaşık 2 bin metrekarelik Portus Beach Club, Hırvat sosyetesini buluşturdu. 

Real Madrid’in Hırvat yıldızı Luka Modric, efsanevi futbolcular Jarni, Todoriç, Suker’in yanı sıra üst düzey devlet görevlileri ile sanatçılar bu açılışta bir araya geldi. Açılışın mönüsünü ise Doğuş’un ortak olduğu Nusr-Et üstlendi. Geçen yıl da bu ülkedeki organizasyonlara katılan Nusr-Et’in Avrupa için hazırlık yaptığı ve ilk olarak Hırvatistan’a gireceği konuşuluyor. Edindiğimiz bilgilere göre Şahenk, başkent Zagrep’te yönettiği restoran zincirleri Nusr-Et ve Zuma için yeni şube arayışı içinde. Hatırlatmakta fayda var. Nusr-Et’in Türkiye dışındaki tek şubesi Dubai’de.