28 °C

Olmuksan İnsan Kaynakları Direktörü Ayça Kut'a yeni görev

Olmuksan International Paper'ın İnsan Kaynakları Direktörü Ayça Kut, yurtdışında önemli bir göreve getirildi. International Paper'da Güney Batı Avrupa ekibinin inşası Ayça Kut'a emanet olacak.

Olmuksan İnsan Kaynakları Direktörü Ayça Kut'a yeni görev

Türkiye'nin önde gelen ambalaj üreticisi Olmuksan International Paper'ın İnsan Kaynakları Direktörü Ayça Kut, Güney Batı Avrupa İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine atandı. Yeni görevinde International Paper'ın İspanya, Fransa ve Portekiz'deki insan kaynakları fonksiyonlarından sorumlu olacak Kut, güçlü bir Güney Batı Avrupa ekibinin inşa edilmesinde kilit rol üstlenecek. Kut, geçiş sürecinde Türkiye'ye destek vermeye devam edecek.

Ayça Kut kimdir?

Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Fransızca) bölümünden 1995 yılında mezun olan Ayça Kut, 1997 yılında Marmara Üniversitesi'nde İşletme (İngilizce) üzerine yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine Yapı Kredi Bankası'nda başlayan Kut ardından Lafarge, Vodafone, Leroy Merlin ve DowAksa Advanced Composites gibi her biri kendi sektöründe öncü olan pek çok kurumda üst düzey ve insan kaynakları yöneticiliği pozisyonlarında görev yaptı.

Olmuksan International Paper ailesine katılmadan önce DowAksa Advanced
Composites İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapan Kut, 2016 yılında Olmuksan International Paper ailesine katıldı. 2016 yılından bu yana Olmuksan International Paper'da İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevini sürdüren Kut, 1 Ekim 2019 itibariyle görevine Güney
Batı Avrupa İnsan Kaynakları Direktörü olarak devam edecek.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap