23 °C

Pazarın hakimi yine SAS

SAS, tüm ileri ve tahminleyici analitik sağlayıcıları ile veri entegrasyonu sağlayıcıları alanında lider konumda.

Pazarın hakimi yine SAS

IDC’nin iş zekâsı ve analitiği alanında dünya çapında sunulan yazılım araçlarını incelemeye aldığı IDC Worldwide Business Intelligence and Analytics Tools Software Market Shares, 2016: Here Comes the Cloud1 adlı raporuna göre, SAS tüm ileri ve tahminleyici analitik sağlayıcıları ile veri entegrasyonu sağlayıcıları alanında lider konumda bulunuyor.

“SAS ileri ve tahminleyici analitik pazarındaki hakim konumunu korumayı başararak yıldan yıla büyümesini sürdürdü” diyen IDC Analitik ve Bilgi Yönetimi Grup Başkan Yardımcısı Dan Vesset, sözlerine şöyle devam etti: “Pazardaki rakiplerin sayısındaki artış göz önüne alındığında bu kolay bir iş değil. SAS’ın ileri analitiğe dayanan köklerinin yanı sıra Ar-Ge’ye önem veren bir şirket olması, bu kategoride zirvede kalmasını sağlayan iki önemli faktördür.”

SAS Türkiye Genel Müdürü Berna Helva:

“İş dünyasının analitik alanında güçlü çözümlere olan ihtiyacı her geçen gün artıyor. Veri analitiği, rekabette ve liderliğe giden yolda şirketlerin elini güçlendiren en önemli araçlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Müşterilerimiz için değer yaratan çözümlerimizi sürekli olarak geliştirmeye devam ediyoruz ve bu doğrultuda, Türkiye’de bankacılık, finans, sigortacılık, perakende ve daha birçok sektörün lider oyuncularının analitik konusunda tercih ettiği iş ortağıyız."

IDC, raporunda ayrıca SAS’ı analitik veri entegrasyonu yazılımları alanında %21,9 pazar payıyla 2016 yılı lideri olarak konumlandırdı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap