10 °C

Şekerbank’a Midas Awards’tan 3 ödül

Concept Reklam Ajansı imzası taşıyan “Tweet Köy” reklam kampanyası, “İnteraktif Kampanya” ve “Düşük Bütçeli Kampanya” kategorilerinde altın, “Outdoor” kategorisinde ise gümüş ödüle layık görüldü.

Şekerbank’a Midas Awards’tan 3 ödül

Kuruluş amacı tarımın finansmanı olan Şekerbank’ın “Aile Çiftçiliği” reklam kampanyası kapsamında gerçekleştirilen “Tweet Köy” projesi, New York Festivals’in düzenlediği uluslararası finansal pazarlama ve reklam yarışması Midas Awards 2015’ten, 2 altın ve 1 gümüş ile döndü.

Dünyanın global ölçekteki tek finansal reklam ve pazarlama yarışması olan Midas Awards 2015’in kazananları belli oldu. Ödüller, New York’ta düzenlenen törenle sahiplerini bulacak. 

aile-ciftciligi-3.jpg

Reklam filmi ile tweet’ler gerçek sahiplerine ulaştı  

Şekerbank, üretimin sürdürülebilirliği için çiftçiler toprağını, köyünü bırakıp gitmesin diye Kasım 2014’te “Aile Çiftçiliği” projesini başlatarak tarımın önemini kentli insanın gündemine taşımıştı. 

Söz konusu proje kapsamında,  #senbırakıpgitmediye etiketiyle çiftçilere iletilen mesajların, gerçek sahiplerine doğrudan ulaştırılması fikrinden hareketle hazırlanan yeni reklam için Twitter mesajları tabelalara bastırılmış, köylerin en merkezi yerlerine, evlerin ya da çeşmelerin duvarlarına asılmıştı.   

Toplam 11 ödül

Midas ödülleri ile birlikte “Tweet Köy”ün, 5’i yurt dışından olmak üzere aldığı ödüllerin toplamı da 11’e ulaştı. 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.