Sertrans, 7 milyon dolar yatırımla yeni depo kurdu

2018'de Hadımköy’de faaliyete geçirdikleri yeni deponun 7 milyon dolara mal olduğunu söyleyen Nilgün Keleş, “30 bin metrekare alana sahip depomuzda müşterilerimizin günlük talepleri ve artan ihtiyaçlarına daha hızlı ve daha düşük maliyetli çözümler getiriyoruz” dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Kontrollü büyüme ve sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda ilave depo yatırımları yapan Sertrans Logistics, Hadımköy’de kurduğu yeni depoyu devreye aldı. 2018 yılında Hadımköy’de faaliyete geçirdikleri yeni deponun 7 milyon dolara mal olduğunu söyleyen Sertrans Logistics CEO’su Nilgün Keleş, “30 bin metrekare alana sahip depomuzda müşterilerimizin günlük talepleri ve artan ihtiyaçlarına daha hızlı ve daha düşük maliyetli çözümler getiriyoruz. Depolarımızda perakende ve kozmetik sektörleriyle birlikte e-lojistik alanında katma değerli hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Ayrıca bu yeni depomuzla yıl sonuna kadar 200 kişiyi istihdam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Hadımköy lojistik tesislerinde depoları, Muratbey Gümrüğü’ne bağlı 6 bin metrekarelik atrepoları, Samandıra lojistik tesislerinde ise serbest ve endüstriyel depoları ile Erenköy Gümrüğü’ne bağlı 4 bin 500 metrekare antrepolarının olduğunu açıklayan Nilgün Keleş, mevcut lojistik tesislerinin, firmalarının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek kapasitede olduğunu söyledi.

Depolarında tüm sektörlere özel ve bu sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirdikleri geniş bir hizmet yelpazesine sahip olduklarını kaydeden Keleş, şunları aktardı: “Halihazırda, yüksek kapasiteli modern depolarımız ve sunduğumuz katma değerli hizmetlerimizle her sektörden üretici firmanın hayatını kolaylaştırıyoruz. A’dan Z’ye anahtar teslim hizmetlerimizle firmaların sadece kendi üretimlerine odaklanmalarını sağlayarak büyük bir maliyet avantajı sağlıyoruz ve kârlarını artırmalarına katkı sunuyoruz. Gerek depolarımızın lokasyonları ve kapasiteleri, gerekse sahip olduğumuz altyapı, teknolojik donanım ve tecrübeli ekip sayesinde müşterilerimize sıfır hatayla yüksek kalitede ve hızlı katma değerli lojistik hizmetleri sunuyoruz.”

“e-ticaret, önceliğimiz olmaya devam edecek”

Sertrans Logistics olarak son beş yılda önemli başarı performansı göstediklerini dile getiren Nilgün Keleş, gelecek beş yıl için yaptıkları stratejik planlamalarda da kayda değer büyümenin, yurtiçinde ve Turquality programına kabul edilmeleriyle birlikte yurtdışında genişlemenin odaklandıkları konular arasında yer aldığını aktardı. Bu kapsamda ilk iş olarak online perakende sektörünün hızla büyümesini fırsata çevirerek yüksek teknolojilerle donattıkları online lojistik alanını 62 bin 500 bin metrekareye çıkarmak olduğunu açıklayan Keleş, söz konusu e-lojistik alanı ile global markaların e-ticaret operasyonlarını gerçekleştirdiklerini bildirdi.

e-ticaret konusunda yatırımlara bu sene de devam edeceklerini belirten Keleş, “Dolayısıyla e-ticaret, önceliğimiz olmaya devam edecek. Aynı zamanda hizmet kalitemizi yükseltecek ve geleceğe bizi hazırlayacak çalışmalarımız sürüyor. Endüstri 4.0 vizyonuyla dijitalleşme sürecine hız verdik ve bu konuda sektörümüze öncülük etmeye devam ediyoruz. Pek çok projemiz hızla ilerliyor. Öte yandan hızlı taşıma bizim çok kuvvetli olduğumuz ve üzerine özel olarak eğildiğimiz bir alan. Yine bu alanda, ‘Fast Fashion by Sertrans Logistics’ markamızı yaratarak, hızlı tüketime cevap veren bir başka hızlı taşımacılık modeli ile İspanya’ya, modanın başkentlerine açıldık” diye konuştu.

Global bir marka olma hedefleri kapsamında yatırımlarını sürdürüyor

2018’in kendileri için yatırımlarla geçen bir yıl olduğunu söyleyen Nilgün Keleş, bu dönemde Endüstri 4.0 ve dijitalleşmeye yönelik pek çok yatırım yaptıklarını ve Turquality programına tam teşvik ile kabul edilerek global marka olma hedefini gerçekleştirme noktasında önemli bir adım attıklarını vurguladı.

Global bir marka olma hedefinin her zaman ajandalarının en üst sıralarında yer aldığını belirten Keleş, “Bu hedefimize daha da yaklaşmak amacıyla 100 adet Renault Trucks T 460 4x2 X-Low Euro 6 çekiciyi filomuza kattık. Filo yatırımına ek olarak, 2018’de iş yapış biçimimizi, yatırımlarımızı ve stratejik yaklaşımımızı Endüstri 4.0’a uyumlu hale getirdik. Yatırımlarımızla gücümüzü artırdık ve global bir marka olma hedefimize yaklaştık. Şu anda 250 araçlık filo ile yaklaşık 200 ülkede bin 800’e yakın noktada hizmet veriyoruz. Toplam 120 bin metrekare depolama alanıyla katma değerli lojistik hizmetleri sunuyoruz. Orta ve uzun vadedeki globalleşme hedefimiz çerçevesinde krizleri fırsata çevirmeye çalışıyoruz. Filo ve depo yatırımlarımız da bunun bir göstergesi” şeklinde konuştu.

Etiketler