Somçelik Raf, ürün gamını genişletecek

Depolama ve taşıma hizmetleri sektörüne, üretim ve satışını yaptığı raf sistemleriyle hizmet veren Somçelik Raf, depolama sistemleri ürün grubunu genişletmeyi planlıyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Sektörde daha etkin bir rol almak istediklerini belirten Somçelik Raf Yönetim Kurulu Başkanı Levent Somtaş , “Depolamaya yönelik ürün çeşitliliğimizi artırıp, sektörde daha etkin olmayı hedefliyoruz. Ar-Ge bölümümüzün, Ar-Ge Merkezi’ne dönüştürülmesi çalışmalarımız da devam ediyor” diye konuştu. Somçelik markasını büyütmek için yatırımlara devam edeceklerini kaydeden Somtaş, müşteri talepleri doğrultusunda ürün çeşitliliğini artıracaklarını söyledi.

Mühendislerden ve üretim hatlarında tecrübesi bulunan personelden oluşan Ar-Ge bölümünde, yeni ürünler geliştirmenin yanı sıra etkin üretim yöntemlerini de tespit ederek, uyguladıklarını ifade eden Levent Somtaş, “Teknolojik gelişmelerin, yeni malzeme, ürün ve araçların takibini yapıyoruz. Bu yıl özellikle depo raf sistemlerinde ürün çeşitliliğini artırma yönünde çalışmalar yapıyoruz. Ar-Ge bölümümüzün, Ar-Ge Merkezi’ne dönüştürülmesi çalışmalarımız devam ediyor. Temel özelliklerini muhafaza ederek, bazı yeni özelliklerin ürünlerimize eklenmesi ve geliştirilmesi, yeni ürün gruplarının oluşturulması ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürünler oluşturulması çalışmaları sürekliliği olan bir çalışmamızdır” dedi.

İç pazarda sekiz bölge bayisi var 

Somtaş, üretim hatlarında yeni teknolojiyi, uygun üretim yöntemleriyle uygulamayı ve bunun sürekliliğini sağlamayı temel hedef belirlediklerini dile getirdi.

Geniş bir ürün gamına sahip olduklarını belirten Levent Somtaş, “Bünyemizde market, yapı market, mağaza ve depolara yönelik olarak sac, ahşap ve tel grubu ürünlerimiz var. Bunların yanı sıra market-mağaza ve depo rafları, market ve yük arabaları, market el sepetleri, yazar kasa masaları, turnike sistemleri, orta-promosyon havuz sepetleri, satış ve teşhir bankoları, ahşap reyonlar, yüksek irtifalı ve ağır kaldırma kapasiteli depo raf sistemleri bulunuyor” diye konuştu. Müşterilerinin değişen ihtiyaç ve taleplerine uygun ürün ve hizmet sunmayı ve portföylerini genişletmeyi hedeflediklerini dile getiren Somtaş, "Yıllık 2 bin ton tel, 30 bin ton metal, 16 bin tabaka ahşap üretim kapasitesine sahibiz. Ürünlerimiz de TSE-HYP Hizmette Yeterlilik Belgesi, TSEN ISO 9001:2008, OHSAS 18001:2007, TS EN ISO 14001:2004, EN 1090-2 gibi kalite belgelerimiz bulunuyor ”dedi.

İç pazarda 8 adet bölge bayilerinin bulunduğunu dile getiren Levent Somtaş, “Bunların ilave olarak henüz bayilik prosedürlerini tamamlamamış ancak bayi işlevini yerine getiren bayilerimiz de var. Toplamda 200’ü aşkın personel ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bayilerimiz ve alt bayilikler ile 300’e yakın kişiyi istihdam ediyoruz. Müşteri portföyümüzü ulusal ve bölgesel marketler, yapı marketleri ve lojistik firmaları oluşturuyor” diye konuştu.

“Bu yıl, yeni tesis inşaatına başlayacak”

Pazara sundukları ürünlerde kaliteyi üst seviyede tutmanın yanı sıra verdiği hizmet kalitesiyle de sektörde öne çıktıklarına dikkat çeken Somtaş, özellikle satış sürecinde müşterinin beklentilerini en iyi şekilde algılayıp buna cevap verebilmeye dikkat ettiklerini söyledi.

Somtaş, “Şuan 30 bin metrekarelik bir alanda üretim yapıyoruz. Bu ay mevcut üretim alanlarımıza ilave olarak Organize Sanayi Bölgesi’nde ve kendi mülkiyetimizdeki yaklaşık 30 bin metrekarelik yerimizde inşaat işlemini başlattık ve yeni üretim hatlarının siparişlerini verdik. Ayrıca ürün gamı ile üretim kapasitemizi büyütmeyi amaçlıyoruz. Öte yandan yurt içi ve dışında marka bilinirliğimizi artırıp yurtdışı çalışmalarına daha fazla ağırlık vermeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler