Tatlog, Mersin’in lojistik üssü olmayı hedefliyor

Memişoğlu Grup bünyesinde firmaların ürünlerinin tam güvenli ortamda depolamak, ürünlerin değerini korumak ve lojistik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2015 yılında Mersin’de kurulan Tatlog, 120 bin metrekare alanda yedi binasıyla lojistik hizmeti veriyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Tatlog Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Memiş, kapasitelerini genişletmek ve kaliteli hizmet için yatırımlarının devam edeceğini belirterek, “Mersin’in lojistik üssü haline gelmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Mersin Limanı’na 10 kilometre mesafede yer aldıklarını ifade eden Memiş, Mersin Gümrük Müdürlüğü'ne bağlı A tipi genel antrepo ve serbest depo ile hizmet verdiklerini ve lojistik açıdan stratejik bir konumda yer aldıklarını söyledi.

Tatlog, bugün itibarıyla 52 bin metrekare kapalı alan ve 15 bin metrekare alandan oluşan 40 bin ton kapasiteli silo depolama tesislerinde gıda, kimya, inşaat, tekstil, kağıt, elektronik ve otomotiv yan sanayi, gibi birçok sektöre hizmet veriyor.

Müşterilerine gümrüklü ve gümrüksüz depolama imkanı sağlayan firma, ithalat ve transit yüklerin taşımacılığı alanında Mersin’de bulunan tesislerinde teknolojik altyapısıyla faaliyet gösteriyor. Hizmet verdikleri alanlarda müşterilerine uluslararası kalite standartlarında çözümler üreterek, katma değer sağlamayı ilke edindiklerini belirten Veysel Memiş, entregre lojistik açısından bölgede sektörün önemli firmalarından biri olduklarını ifade etti.

Yurtiçi taşımacılığının yanı sıra müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun olarak yurtdışı taşımacılık da yaptıklarını vurgulayan Memiş, “Sektörde önemli bir noktada duran tam teşekküllü bir nakliye ve depolama firmasıyız. Yurtiçinde ve yurtdışında müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda karayolu ve denizyolu taşımacılığı yapıyoruz. Ağırlıklı olarak depolama üzerine çalışıyoruz ve soğuk hava depolama imkanlarımızın yanında kuru depo, rafllı depolama alanlarımız da mevcut” ifadelerini kullandı.

“Terzi usulü depolama imkanı sunuyoruz”

Temel çalışma prensiplerinin müşterinin tüm ihtiyaçlarını gidermek olduğunu vurgulayan Veysel Memiş, depoculuk hizmeti kapsamında, kontrat lojistiği adı altında terzi usulü depolama imkanı sunduklarını söyledi.

Verdikleri hizmetin temel özelliğinin müşterinin uzun vadeli sözleşme ile beraber kendine özgü bir depolama alanı ihtiyacını karşılamak olduğunun altını çizen Memiş, “Müşterimizin spesifik ihtiyacını gidermek amacıyla uzun vadeli sözleşme imzalayıp, kendilerine yeni depo tasarlıyoruz. Bu nedenle terzi usulü depolama diyoruz. Bununla ilgili iki tane proje gerçekleştirdik. Yeni dönem de uygulama doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. Sonraki yatırımlarımız da bu projelere dayanarak devam edecek” diye konuştu.

“Kentin lojistik avantajını değerlendiriyoruz”

Mersin’de kurulu entegre lojistik merkezleri ve hizmet verdikleri firmalara sundukları lojistik çözümlerle bölgedeki açığı kapatmak istediklerini vurgulayan Veysel Memiş, Mersin Limanı’na 10 kilometre mesafede bulunan antrepoları ile kentin lojistik avantajını değerlendirdiklerini kaydetti.

Veysel Memiş, başta Mersin’e yakın iller olmak üzere yurt genelinde firmaların lojistik taleplerine karşılık verdiklerini söyledi.

Mersin’in, genelde transit ticaret kapsamında tercih edilen bir şehir olduğunun altını çizen Memiş, “Gelen ürünleri Mersin’de karşılayarak, depolama imkanı sunuyoruz. Müşterilerimizin ürünlerini güvenli bir ortamda depolayıp teslimatını yapıyoruz. Mersin jeopolitik konum ve lokasyon olarak önemli bir noktada. Kent, Anadolu’nun dağıtım noktalarından biri. Bunun yanı sıra komşu ülkelerin de kendilerine yakın gördüğü ve rahat çalıştıkları illerin başında geliyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler