19 °C

TAV: Sabiha Gökçen Havalimanına ilgimiz sürüyor

TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Şener, Sabiha Gökçen Havalimanına ilgilerinin sürdüğünü, satışın yılın ilk çeyreğinde planlandığını söyledi.

TAV: Sabiha Gökçen Havalimanına ilgimiz sürüyor

TAV Havalimanları, Malaysia Airports Holdings'in hisse satmasının gündemde olduğu Sabiha Gökçen Havalimanı'na ilgilerinin sürdüğünü, ayrıca Kırgızistan da dahil olmak üzere yurtdışında yeni yatırımlar için çalıştıklarını söyledi.

TAV Havalimanları Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Mustafa Sani Şener, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, Sabiha Gökçen'de hisse satışı ihalesine katılmak istediklerini ve ihalenin eylülde olabileceğini söylemişti.

Şener, söz konusu sürenin geçmesinin ardından ihaleye yönelik ilgileri ile ilgili yaptığı açıklamada, "Dinamikler değişiyor ama mutlaka ilgileneceğiz... Satışla ilgili JP Morgan'ın yetkilendirildiğini duyuyoruz. Satış ilk çeyrekte planlanıyor" dedi. Yurtdışında da yeni yatırımlar için çalıştıklarını söyleyen Şener, potansiyel ülkelerden birinin Kırgızistan olduğunu söyledi.

Kaynak: Reuters

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap