8 °C

Türk Henkel'e Grup içinde anlamlı ödül

Henkel'in dünya genelinde şirket içinde verdiği en prestijli ödüller arasında yer alan Global Functional Excellence Award 2014'e kurumsal iletişim kategorisinde bu yıl Türkiye layık görüldü

Türk Henkel'e Grup içinde anlamlı ödül

İSTANBUL - Türkiye'de 50 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Henkel, kurumsal alanda başarılı çalışmaları ödüllendirmeyi ihmal etmiyor. Henkel'in dünya genelinde şirket içinde verdiği en prestijli ödüller arasında yer alan Global Functional Excellence Award 2014'e kurumsal iletişim kategorisinde bu yıl Türkiye layık görüldü.

Henkel'in global olarak şirket içinde verdiği en prestijli ödüllerden biri olan Global Functional Excellence Award 2014, "Henkel'in Türkiye'deki 50. Yıldönümü" çalışmaları dolayısıyla "Kurumsal İletişim" kategorisinde bu yıl Türkiye'ye verildi. Taşıdığı prestijin yanı sıra Türkiye'ye ilk kez gelmesi sebebiyle de büyük mutlulukla karşılanan ödül, Türk Henkel'in başarısını da taçlandırmış oldu.

Henkel'in Türkiye'deki 50. Yıldönümü çalışmaları için Kurumsal İletişim departmanı ile birlikte şirketin farklı iş birimleri ve fonksiyonlarından çalışanların yer aldığı bir proje ekibi oluşturuldu. Projenin gerek iç ve dış iletişimi gerekse uygulanması büyük bir başarıyla gerçekleştirildi. Farklı işbirimleri ve fonksiyonlarının kapsanmasıyla Henkel çalışanlarından medya mensuplarına, müşterilerden iş ortaklarına kadar şirketin pek çok paydaşına ulaşıldı. Tüm bu çalışmaların sonunda Türk Henkel, "Kurumsal İletişim" kategorisinde Global Functional Excellence Award 2014'ü almaya hak kazandı.

Türkiye'ye ilk kez verildi

Türk Henkel Kurumsal İletişim Müdürü Hande Ardane, ödülden duyduğu mutluluğu ifade ederken "Henkel'in başarısı için 50. yıl ekibi olarak tutkuyla çalıştık. Global platformda da farkedilen çalışmalarımızın ödülünü de bizi çok mutlu eden Global Functional Excellence Award ile aldık. Bu özel ödül Türkiye'ye ilk kez geliyor, bu da gururumuzu bir kat daha artırıyor" dedi.

Amaç, mükemmel çalışmaları onurlandırılmak

Henkel'in başarısını devam ettirebilmesi için stratejisinin mükemmel bir şekilde hayata geçirilmesi büyük önem taşıyor. Aynı şekilde tutku, kendini işine adayan ekipler ve yüksek motivasyon da öyle. Global Functional Excellence Award da Henkel'in şirket içinde kurumsal fonksiyonlardaki mükemmel çalışmalarını onurlandırmak amacıyla Finansman, Satın Alma, İnsan Kaynakları, Kurumsal İletişim, Hukuk ve Bilgi İşlem olmak üzere her kurumsal fonksiyon dalında tüm dünyada sadece bir adet veriliyor.

Ödülün değerlendirme kriterleri arasında; projenin Henkel için yarattığı değer, zorlukların üstesinden gelme, inovasyon ve yaratıcılık, strateji ve planlama, proje sonuçları, bütçe, zaman ve diğer ülkelere aktarılabilirlik yer alıyor. Seçim sürecinde öncelikle her kurumsal fonksiyonun finale kalan üç projesi ilgili fonksiyonun yürütme kurullarında seçiliyor. Son karar ise ise farklı fonksiyonlardan oluşan birimler arası global bir komite tarafından alınıyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.