Türk teknoloji firması IAS, Güney Kore’ye yazılım ihraç etti

Teknoloji firması IAS, sunduğu kurumsal kaynak planlama çözümü caniasERP ile en önemli yazılım pazarları arasında yer alan Güney Kore’deki operasyonlarını güçlendirdi. Şirket, ülkede otomotiv sektörünün dünya devlerinden biri ile başlattığı projesinde de kısa sürede büyük ilerleme kaydetti.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

HASAN KUŞ / İSTANBUL

Sunduğu kurumsal kaynak planlama çözümü caniasERP başta olmak üzere IoT, iş zekası uygulamaları, büyük veri ve bulut çözümleri ile hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada pazar payını artırmayı sürdüren Türk teknoloji firması IAS, pazarın en önemli ülkelerinden biri olan Güney Kore’deki operasyonunu güçlendirdi.

Şirket, 2019 yılı başlarında Güney Kore’nin başkenti Seul’de açtığı ofisi ile operasyonlarını genişletti. Güçlü ve tecrübeli danışmanlık ekibiyle buradaki projelerini sürdüren IAS, otomotiv sektörünün dünya devlerinden biri ile başlattığı projesinde de kısa sürede büyük ilerleme kaydetti.

2015 yılında ülkede pazarına giriş yapan IAS, kısa sürede oradaki yerel çözüm ortağı ile çalışmalarını başlatmıştı. Devam eden yıllarda ilk müşterilerini kazanan ve başarılı projelere imza atan IAS, 2019 yılının başlarında Güney Kore’nin başkenti Seul’de açtığı ofisi ile operasyonlarını genişletti. Danışmanlık ekibiyle buradaki projelerini sürdüren IAS, otomotiv sektörünün dünya devlerinden biri ile başlattığı projesinde de kısa sürede büyük ilerleme kaydetti.

30’dan fazla ülkede Endüstri 4.0 odaklı ihtiyaçlara çözüm sunuyor

Türk mühendisler tarafından geliştirilen kurumsal kaynak planlama yazılımı caniasERP, Türkiye ve globalde 30’dan fazla ülkede firmaların Endüstri 4.0 yolculuğunda duydukları ihtiyaçlara çözüm sunuyor. Teknoloji alanında önde gelen Almanya, Hindistan, İsviçre, ABD, Birleşik Arap Emirliği ve Güney Kore’deki faaliyetleri ile öne çıkan IAS, yurtdışındaki ofisleri ve iş ortakları ile dünyanın her yerine yerli yazılım ihraç ediyor.

Son olarak Güney Kore merkezli, dünya devi bir otomotiv firması ile anlaşan şirket, firma ile başlattığı projesinin ilk iki fazını kısa sürede tamamlayarak bu pazarda önemli çalışmalardan birine daha imza attı. Firmanın yan kuruluşuna hizmet veren IAS’ın ilerleyen dönemde çalışmalarını genişleterek devam edilmesine karar verildi.