22 °C

Türk Traktör, EBRD'den 20 milyon euro kredi alacak

Türk Traktör Sakarya Erenler fabrikasının ek yatırımları için 20 milyon euro ek kredi sağlayacak

Türk Traktör, EBRD'den 20 milyon euro kredi alacak

İSTANBUL - Türk Traktör Sakarya Adapazarı Erenler Fabrikasının ilave yatırım ihtiyaçları ve Tier 4 motor yatırımı nedeniyle oluşan finansman ihtiyacı doğrultusunda EBRD'den 20 milyon euro ek kredi temin edileceğini açıkladı.

Şirketten dün akşam KAP'a yapılan açıklamada, kredinin dört yıl vadeli olduğu belirtilerek, "Banka masrafları hariç yıllık faizi yüzde 2.20 + 6 aylık euribordur" denildi.

Açıklamaya göre, kredinin ilk 2 yılı anapara ödemesiz, 6 ayda bir faiz ödemeli olacak. İkinci yıl itibari ile 6 ayda bir anapara ve faiz ödemesi yapılacak.

Şirket Adapazarı'ndaki yeni fabrika inşaatının finansmanı ve Ankara'daki mevcut tesislerde yapılacak Ar-Ge, motor ve aktarma grubu yatırımlarına yönelik projenin finansmanı için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 75 milyon euro tutarında kredi sözleşmesini 2013 Mayıs ayında imzalamıştı.

Şirket ayrıca Sakarya'da yapılan yatırıma ilişkin şirket yönetimine verilen yetki 92 milyon euro veya karşılığı meblağa kadar yükseltildiği ve şirketin Erenler Fabrikası için yapmış olduğu toplam yatırım harcaması tutarının arsa alım bedelleri dahil 251.5 olarak gerçekleştiğini açıkladı.

        

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap