11 °C

Turkcell’liler 1,1 milyar dakika konuştu

Turkcell’liler 1,1 milyar dakika konuştu

İSTANBUL - Turkcell’liler, Ramazan Bayramı ve arefe gününü kapsayan 4 gün boyunca 1,1 milyar dakika konuştu.  

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Turkcell, 7-10 Ağustos tarihleri arasında en yoğun dönemlerinden birini yaşadı. Turkcell’liler, sevdikleri ile bayramlaşmak için 4 gün boyunca 1,1 milyar dakika konuştu.  

Turkcell’liler bayram tatili boyunca cepten 1 milyar 140 milyon kısa mesaj (SMS)  gönderdi. Görüntülü mesajda (MMS) ise aynı tarihlerde 2,3 milyon MMS gönderildi. Turkcell’liler bayram boyunca 1 milyon GB’ı aşan data kullandı. Data kullanımının en yoğun olduğu ilk 10 il sırasıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Muğla, Bursa, Balıkesir, Mersin, Kocaeli, Adana olarak gerçekleşti. Birçok kişinin bayram ve yaz tatili için tercih ettiği tatil beldelerinden biri olan Bodrum, ilçeler içerisinde en çok datanın tüketildiği yer oldu.

Turkcell’liler, bayram coşkusunu yurt dışındaki sevdikleriyle de paylaştı. Bayram boyunca Türkiye’deki Turkcell şebekesinden yurt dışında en çok Almanya’ya arama gerçekleştirildi. Almanya’yı izleyen ülkeler ise Suriye ve Rusya oldu.

Bayramlaşma trafiğini, Turkcell’in Almanya’daki grup şirketi Turkcell Europe da yoğun olarak yaşadı. Almanya’da yaşayan Turkcell Europe müşterileri, 7-10 Ağustos tarihleri arasında toplam 1,3 milyon dakika konuştu. Turkcell Europe müşterilerinin en çok aradığı ilk 10 il sırasıyla, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Trabzon, Balıkesir, Hatay, Gaziantep, Mersin, Bursa oldu.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.