Ulusoy Ro-Ro, stratejik opsiyonları değerlendiriyor

Ulusoy Ro-Ro stratejik opsiyonların değerlendirilmesi için Deloitte'a yetki verdi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Ulusoy Holding'in denizcilik sektöründeki iştiraki Ulusoy Ro-Ro, şirketle ilgili stratejik opsiyonların değerlendirilmesi için Deloitte'a yetki verdi. Konu hakkında Reuters'a bilgi veren iki kaynak, yetkilendirmenin halka arz, hisse satışı ve diğer olası alternatifleri kapsadığını söyledi.

Bir kaynak, "Henüz ne şekilde ilerleneceğine karar verilmedi. Bütün opsiyonlar masada, halka arz ya da hisse satışı olabilir" dedi. Deloitte konu hakkında yorum yapmadı. Ulusoy yetkililerine ise ulaşılamadı.

Ulusoy Holding'in internet sitesinde yer alan bilgiye göre, şirketin denizcilik sektörü iştirakleri; altı adet ro-ro gemisi, dört adet kuru yük gemisi ile ro-ro taşımacılığı, acentelik, liman işletmeleri, gemi kiralama, kumanyacılık, personel hizmetleri, liman yükleme ve boşaltma hizmetlerini İstanbul, Samsun, Trabzon, Giresun, Hopa, Mersin, İskenderun ve Çeşme gibi limanlarındaki ofislerinde veriyor. Şirket ayrıca Türkiye, İtalya, Ukrayna ve Rusya hatlarında düzenli Ro-Ro seferleri yapıyor.
              
Ulusoy, ayrıca 2003 yılında Çeşme Limanı'nın işletme hakkını 30 yıl süreyle devralmıştı. Bir diğer Ro-Ro şirketi UN Ro-Ro'nun ana hissedarı özel sermaye fonu KKR da şirketin satışı
için Goldman Sachs'a yetki vermişti.

KKR, UN Ro-Ro'nun yüzde 97.6 hissesini 2007 yılında 910 milyon euroya satın almıştı.

Bu konularda ilginizi çekebilir