9 °C

Verifone'a 3 ISO Kalite Belgesi

Verifone ISO 27001, ISO 22301, ISO 20000 belgelerini almaya hak kazandı

Verifone'a 3 ISO Kalite Belgesi

Verifone’un 2013 yılında hayata geçirdiği Veri Merkezi, Bilgi Güvenliği, İş Sürekliliği ve Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemlerini hızla yeniden organize ederek, ISO 27001, ISO 22301, ISO 20000 belgelerini almaya hak kazandı. 

Verifone Türkiye Güney Doğu Avrupa ve Rusya İş Geliştirme Müdürü Özgür Ayarcı sertifikasyon süreci ile ilgili olarak; “Bilgi güvenliği, ödeme sistemlerinde son derece titizlikle üzerinde durulması gereken bir konu. Uluslararası kabul görmüş sertifikasyonlar sayesinde hali hazırda yüksek güvenlik kriterleri ile korunan bilgileri dünya genelinde kabul görmüş  standartlarda da koruduğumuzu tescil etmiş olduk” dedi.

Verifone ve Paywizard ekiplerinin birlikte yürüttüğü çalışmalar  Verifone İstanbul Veri Merkezi yanı sıra  İzmir’de bulunan Olağanüstü Durum Merkezi’nde de eş zamanlı olarak devam etti. Geniş kapsamlı projede hedefler ve iş süreçleri belirlenerek tüm bilgi varlıkları ISO standartlarında organize edildi. Gerçekleşen denetimler sonucunda  Verifone, ISO 27001, ISO 22301 ve ISO 20000 belgelerini almaya hak kazandı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.