Yeni CH-R ‘lansman fiyatı’ ile satışta

Yenilenen Toyota C-HR, lansmana özel olarak bir önceki versiyon fiyatlarıyla satılacak. Yıl sonuna kadar sürecek kampanya ile bin adet satış hedefleniyor. Hibrit versiyonun başlangıç fiyatı 186 bin 950 TL.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Ferhat POLAT

LİZBON - Türkiye’de üretilen ve ilk hibrit motorlu araç unvanına sahip Toyota C-HR yenilendi. Lizbon’da ayrıntıları paylaşılan makyajlı versiyon, yola lansmana özel fiyatlarla çıkıyor. Yeni Toyota C-HR özellikle tasarım açısından çizgisini korurken, küçük dokunuşlarla araca daha dinamik ve premium bir hava katılmış durumda. Yeni C-HR’ın hibrit versiyonu 186 bin 950 TL’den, benzinli versiyonları ise hurda teşviki ile 153 bin 350 TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarla satılacak. 

Türkiye’de üretilen ilk crossover ve hibrit otomobil olan C-HR’ın, toplam hibrit satışları içinde Corolla’dan sonra ikinci model konumunda olduğunu belirten Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Toyota C-HR’ın Türkiye’de üretiliyor ve tüm dünyaya ihraç ediliyor olması bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Yenilenen Toyota C-HR ile modelimize olan ilginin daha da artmasını bekliyoruz. Son yıllarda ülkemizde hibrit otomobil tercihi de giderek yükselmekte. Hibrit modellerimiz, satışlarımızın yüzde 50’sini oluşturuyor. Hibrit otomobil kotamızı yukarıya çekerek, isteğimiz araç adetlerini temin edebilirsek bu oran daha da yükselecektir” dedi.


Bozkurt, Türk tüketicisinin hibrit otomobiller konusunda kısa sayılabilecek bir zaman içinde büyük bir yol kat ettiğini de sözlerine ekleyerek şöyle konuştu; “Yapılan araştırmalar ülkemizde hibrit otomobili tercih ederim diyen müşteri kitlesinin yüzde 40’lara ulaştığını gösteriyor. 2019’un ilk 10 ayında içinde satılan her iki otomobilden birinin hibrit olması bu durumun en önemli göstergesi. Yenilenen Toyota C-HR Hybrid satış grafiğimizi yukarıya taşıyacaktır. Hayranlık uyandıran yenilenen Toyota C-HR’ın yılın bitimine az zaman kala 1000 adetlik bir satışa ulaşmasını bekliyoruz.”

‘Premium’ dokunuşlar…
Yeni Toyota C-HR, gelişmiş sürüş dinamiklerine ek olarak daha teknolojik donanım ve premium dış tasarımla geldi. Bir önceki versiyona göre daha geniş bir kabin sunan Toyota, C-HR’ın tüm yüzeylerindeki ve düğmelerdeki kaliteyi artırarak daha premium bir kabin alanı yarattı. Yeni jant tasarımlarına ve Buzul Metalik Gri, Egzotik Kırmızı ve Turuncu Metalik renkleri olmak üzere üç farklı yeni gövde rengine sahip olan Toyota C-HR, ayrıca kişiselleştirme seçeneği olarak sunulan siyah tavan opsiyonuyla iki renkli dış tasarım da sunuyor. C-HR’ın yeni modeli, Apple CarPlay ve Android Auto hizmetlerini de kullanıcılarla buluşturuyor.


Yeniden tasarlanan gündüz yanan farlar ve sinyal lambaları farların üst tarafına konumlandırılarak modelin sportif görünümüne katkıda bulundu. Ön sis farları ise tamponun dış tarafına yerleştirildi ve hava girişleri aracın güçlü duruşunu destekleyecek şekilde genişletildi.


Arka LED stop lambaları arasına eklenen lake siyah spoyler ile tek parça gibi görünen bu tasarım, Toyota C-HR'ın daha kaslı bir görünüme sahip olmasına katkı sağladı. Ayrıca yeni sıralı LED sinyal lambası arka stop lambalarına eklendi.


Hibrit motor seçeneği ile birlikte sunulan ve TFT ekranında yer alan Zaman Bazlı Elektrikli Kullanım Oranı göstergesi, hibrit sürüş keyfini daha da artırıyor. Bu yeni özellik sayesinde yapılan yolculukların yüzde olarak ne kadarında elektrikli motorun devrede olduğu rahatça görülebiliyor.


Yenilenen Toyota C-HR’a ayrıca elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu ve ön yolcu koltuğuna da yükseklik ayarı özelliği eklendi. Toyota Safety Sense sisteminde, Yaya Algılama Özellikli Ön Çarpışma Önleyici Sistem, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Şerit Takip Sistemi (Direksiyon Uyarısı İle) ve Otomatik Yanan Uzun Farlar bulunuyor. Yeni Toyota C-HR Toyota Safety Sense özelliklerine ek olarak gelen, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Sürüşe Duyarlı Adaptif Ön Farlar, Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi (Fren Destekli), Fren Destekli Akıllı Ön ve Arka Park Sensörleri ve Diz Hava Yastığı özellikleriyle artık daha da güvenli bir seviyeye geliyor.