19 °C

“Yeni yatırımlarımız devam ediyor”

Taşımacılık hizmetlerinin dışında katma değerli lojistik ve depolama hizmetleri veren Logtirans, yeni yatırımlarına devam ediyor.

“Yeni yatırımlarımız devam ediyor”

Tüm taşımacılık hizmetlerinin yanında, katma değerli lojistik ve depolama hizmetleri de veren Logtirans, hizmet ağını büyütmeye yönelik yatırımlara devam ediyor. Hizmet ağını genişletme yatırımlarının 2019'da da sürdüğünü söyleyen Logitrans Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Sünel, “2018 yılında özmal araç yatırımlarımızın yanında Logitrans yazılım ekiplerini ve yazılım ürünlerini geliştirme yatırımlarımız oldu ve bu yöndeki yatırımlarımız sürecek. Öte yandan Rusya, Kazakistan ve Gürcistan’da depo ve kapasiteyi artıracak yatırımlar yaptık. Müşterilerimizin iç dağıtım noktasındaki ihtiyaçlarını karşılamak adına araç parkını genişlettik. Bu sene de yeni depolama ve araç yatırımlarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

13 ülkede ofisleri, 55 ülkede ise acenteleri bulunuyor

Depolama alanında geliştirdikleri yazılım çözümleriyle (WMS) müşterilerinin tüm depolama yönetim ve lojistik ihtiyaçlarına çözüm ürettiklerini anlatan Cihan Sünel, yaklaşık 250 çalışan, 170’i özmal ve 400’ü kiralık olmak üzere, 570 araçlık filo ve 25 bin metrekare depolama alanıyla hizmet verdiklerini aktardı.

Bugün itibarıyla toplam 13 ülkede 18 ofis, 55 ülkede ise acentelerinin bulunduğu bildiren Sünel, son yıllarda Bağımsız Devletler Topluluğu’nda (BDT) büyüme odaklı bir strateji yürüttüklerini söyledi.

Sünel, strateji doğrultusunda Rusya, Kazakistan, Gürcistan, Ukrayna, Özbekistan'da depo ve ofislerinin bulunduğunu açıkladı.

2018'de 14 bin 500 taşıma gerçekleştirdiklerini kaydeden Sünel, “25 bin metrekare toplam depolama alanına ek olarak, bu yıl içinde yeni depolama alanları oluşturmakta kararlıyız. BDT coğrafyasına en çok taşıma yapan firmalardan biriyiz. Taşıma yaptığımız ülkelerin başında ise Rusya, Kazakistan, Özbekistan geliyor” dedi.