6 °C

Yıldız Holding'te 'Senenin Yıldızları Ödülleri' sahiplerini buldu

Yıldız Holding'in geleneksel “Senenin Yıldızları Ödülleri”ne bu yıl 154 proje ile başvuru geldi. 9 kategoride ödül dağıtılırken, 'Özel Ödül'ün sahibi "Sıfır İş Kazası" projesi oldu.

Yıldız Holding'te 'Senenin Yıldızları Ödülleri' sahiplerini buldu

Yıldız Holding grup şirketlerindeki en iyi iş uygulamalarının ödüllendirildiği “Senenin Yıldızları Ödülleri” bu yıl 10. kez düzenlendi.

2008’de 39 projeyle başlayan Senenin Yıldızları Ödülleri’ne 2017 için başvuran proje sayısı ilk senesine göre 4 katına çıkarak 154 oldu. Söz konusu 154 projenin Yıldız Holding’e sağladığı maliyet avantajıysa yaklaşık 150 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Yönetim Kurulu Başkanı’nın her yıl farklı alanda verilen Özel Ödülü’nü bu sene “Sıfır İş Kazası”na verirken, “Benim için, hiçbir başarı kriteri, Yıldız Holding bünyesinde çalışan tüm çalışanlarımızın, sağlığı ve güvenliğinden daha önemli değil ve kabul edilebilir tek hedefim sıfır iş kazasıdır. Şirketlerimiz bünyesinde meydana gelen kazalar ile bu kazaların bazılarının oluş biçimi ve aldığımız önleyici tedbirler her zaman dikkatle takip ettiğim konular oldu.” dedi.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker de ödül törenindeki konuşmasında şunları söyledi:

“Başarılı bir 2017’yi geride bıraktık. Geçen yıl Kerevitaş, Besler gibi güçlü bir markayı da bünyesine kadar Türkiye’nin halka açık en büyük ikinci gıda şirketi oldu. 2018 için heyecanlıyız. Türkiye’nin 81 ilinde 5600 mağaza ile geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da pazarın en hızlı büyüyen perakendecisi olan ŞOK Marketler’in halka arz sürecini de başlattık. 2017’de de 5000 kişiyi işe alarak istihdamımızı yüzde 11 artırdık. 2018’de günde 3 ŞOK mağazası açmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki sene de geçen sene olduğu gibi 5000 kişiyi daha istihdam edeceğiz.”.

Ödüller ve kazanan projeler şöyle: 

- GOYA kategorisinde kazanan - KÜMAŞ - Manyezit füzyon tesisi için sürdürülebilirlik ve maliyet azaltma projesi

- Sıfır Hata kategorisinde MARSA - “Az çoktur”

- Amaç Birliği kategorisinde pladis Türkiye – CCC - Sakız & Şekerlemede Yıldız Markaları Büyütme Projesi

- Liderlik kategorisinde pladis Birleşik Krallık - İngiltere’de Kek Liderdiği

- Büyümeye Katkı kategorisinde ŞOK Marketler - ŞOK Marketlerin Sürdürülebilir Büyümesi

- İnovasyon’da Godiva Japonya - Godiva Atölyesi Projesi

- Maliyet Avantajı’nda Pladis Ortadoğu - Godiva Atölyesi Projesi

- Dijital Liderlik’te Godiva Çin - Dijitalleşen CRM ile Artan Müşteri Sadakati

- Sıfır İş Kazası Güvenlik Kültürü kategorisinde Kerevitaş, Güvenlik Kültürü Devamı kategorisinde ise pladis Birleşik Krallık ödül kazandı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.