YTÜ ve Çalık Holding'den işbirliği

Yıldız Teknik Üniversitesi ve Çalık Holding'den iş birliğiyle düzenlenen "İlk İşim Girişim" yarışmasında beğenilen projelere, 1 milyon lira finansman sağlanacak

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL  - Çalık Holding ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) iş birliğiyle düzenlenen "İlk İşim Girişim" yarışmasında beğenilen projelere Çalık Holding, 1 milyon liraya kadar finansman sağlama hem de ortak yatırım yapma imkanı sunacak. 

Çalık Holding'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Çalık Holding ve YTÜ iş fikri olan girişimci adaylara yönelik "İlk İşim Girişim" adlı yarışmayı başlattı. 

"İlk İşim Girişim ve Endüstriyel Rekabetçilik Proje Pazarı" adı verilen yarışmaya, projesine, fikrine güvenen, "Kendi işimin patronu olabilir, şirket yönetebilirim" diyen, öğrenci, akademisyen, yeni mezun veya profesyonel gençler katılabilecek. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından finale kalan ilk 10 girişimci adayı, YTÜ Davutpaşa Yerleşkesi Otağ-ı Hümayun'da 22 Mayıs Perşembe günü düzenlenecek yarışmada fikirlerini savunacak. 

Yapacağı sunumuyla 6 kişilik jüriyi ikna eden girişimci adayları, 1 milyon liralık büyük yatırımdan faydalanmanın yanı sıra projelerine Çalık Holding'i ortak etme imkanını da yakalayacak. Ayrıca, yarışmada projesi en çok beğenilen girişimci adayına, YTÜ'nün Teknoloji Transfer Ofisi'nde bir yıl boyunca ücretsiz ofis, altyapı, genel giderler ve mentorluk desteği gibi fırsatlar da sunulacak.  

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, şunları kaydetti: 

"Ülkelerin kalkınması ve hayat standartlarının yükseltilmesinde girişimciliğin önemli bir rolü bulunmaktadır. Dünya ekonomisini yönlendiren gelişmiş Batı ülkelerine baktığımızda genç girişimci oranlarının yüzde 15 ile 20 arasında değiştiğini görüyoruz. Türkiye'de ise bu oran yüzde 5'in altında seyrediyor. Yenilikçi fikirler üreterek ülkemize ve çevre coğrafyaya katma değer sağlayacak, risk alabilen, cesaretli girişimcilere ihtiyacımız var. Ülkemiz insanının ve insanlığın hayat standartını yükseltecek, önemli projeler geliştirecek kabiliyete sahip gençlerimize destek olmak ve onları yüreklendirmek için 'İlk İşim Girişim Yarışması'nı başlattık. Bu proje ile Türkiye'nin yarını olan genç müteşebbis arkadaşlarımıza fırsat kapısı açacağımıza inanıyorum." 

Etiketler