'Hiç kimseyle temasımız olmadı'

Galatasaray Başkanı Özbek, teknik direktör Hamzaoğlu'yla yolları ayırdıktan sonra hiç kimseyle temasa geçmediklerini ifade etti

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Hamza Hamzaoğlu ile yolların ayrılmasının ardından, futbol takımının yeni teknik direktörünü belirlemek için çalışmalara yarın başlayacaklarını bildirdi. 

Türk Telekom Arena'da yapılan yönetim kurulu toplantısından sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Özbek, "Hamza hocanın ayrılmasından sonra oluşan gündemi değerlendirdik. Bir karar toplantısı değildi. Olayların gelişimini, medya ve camiadaki gelişmeleri konuştuk. Çok verimli bir toplantı oldu. Daha önce yönetimde bunu konuşmuştuk. Konuyla ilgili mutabakat vardı. Hamza hocayla ilgili ilişkinin gelişmesi konuşulmadı. Sadece sonrasındaki yansımalar dikkate alındı" diye konuştu.

Yeni teknik adam arayışının fazla sürmeyeceğini belirten Özbek, "Hamza hoca ile dün gece vedalaştık. Bu toplantıda önce gündemi değerlendirdik, sonra Galatasaray'a hizmet edecek en uygun antrenörün nasıl olması gerektiği konusunda bir görüşme yapıldı. Yarından itibaren çalışmalara başlayacağız ama fazla sürmeyecek. En kısa sürede antrenörü bulup, anlaşıp, göreve başlamasını sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

'Hiç kimseyle temasımız olmadı'

Başkan Dursun Özbek, Galatasaray'a yakışan en iyi teknik adamı seçeceklerini söyledi.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, anlaşmaya yakın oldukları iddia edilen Mustafa Denizli konusunda, "Sayın Mustafa Denizli, Türkiye'nin bir kıymeti. Çok önemli bir antrenör. Her takımın isteyeceği bir antrenör ama şu ana kadar hiç kimseyle bir temasımız ve görüşmemiz olmadı. Etik de değildi zaten. Hamza hoca ile olan ilişkilerimiz bittiğine göre, bundan sonra Galatasaray'a yakışan her antrenörle görüşeceğiz. En iyisini de seçmeye çalışacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Teknik direktör tercihinin yerli mi yabancı mı olacağıyla ilgili soruya Dursun Özbek, "Ligler başladı. Takım formda. Şu anda takımın başında Claudio Taffarel ile Orhan Atik var. Son derece yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Galatasaray'da bu görev aksamaz. Yeni teknik direktör yerli veya yabancı olabilir. Bir önceliğimiz yok. Yarından itibaren yapılacak temaslar doğrultusunda gelişmeler netlik kazanacak" şeklinde cevap verdi.

Galatasaray'ın önemli maçlara çıkacağı hatırlatılarak yöneltilen, Hamzaoğlu'nun gönderilmesinde neden aceleci davranıldığı sorusu üzerine de Özbek, "Yönetimin bir değerlendirmesi. Galatasaray'da genel kurulu temsilen yönetim kurulu esastır. Bu da yönetim kurulunun aldığı bir karardı. Dolayısıyla bunu uyguladık" ifadelerini kullandı.

Bu konularda ilginizi çekebilir