12 °C

Ali Koç'tan başkanlık sinyali

Fenerbahçe Genel Kurulu'nda konuşan Ali Koç, "Küçüklükten beri başkan olma hayalim vardı. Bugün olmasa bile elimizi taşın altına sokmanın zamanının geldiğini düşünüyoruz" dedi

Ali Koç'tan başkanlık sinyali

Fenerbahçe olağan genel kurulunda konuşan Ali Koç, "Başkan adaylığı için zamanımın geldiğini hissediyorum" dedi. Fenerbahçeli taraftarların Aziz Yıldırım sonrası dönemde aday olup olmayacağını merakla beklediği Ali Koç, aday olacağını açıklarken şöyle konuştu;

"Sayın başkana bana olan güveni ve beni yönetime davet ettiği için teşekkür ediyorum. Çok arzu etmeme rağmen daveti yerine getiremedim ama içeriden de dışarıdan da hep destek tam destek... Başkanımızın dava sonuçlanana rağmen kulübümüzün başında olmasını destekliyorum. Davanın lehimize sonuçlanması her türlü sportif başarıdan daha önemlidir. İçinde bulunduğumuz durumun memnun edici olmadığı ortada. Rakiplerimiz güçleniyor, Beşiktaş'ın yeni stadı geliyor.

Bugün olmasa da yarın başkanlık için elimi taşın altına koyma zamanımın geldiğini hissediyorum. Zamanın geldiğine aday olmaya karar verdim. Keşke "Ali Koç başkan Fenerbahçe şampiyon" denecek kadar olsa. Kenetlenmenin zamanının geldiğini düşünüyorum. Taraftar konusu herkesi üzen bir konu. Her şeyin bir açıklaması var. Çok kısa zamanda hep beraber daha güzel günleri göreceğiz.

Kongre yarın sona erecek

Ülker Sports Arena'da çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilen toplantıda, yönetim kurulu üyesi Şekip Mosturoğlu'nun yaptığı açılışın ardından Genel Kurul Divan Başkanlığı'na Vefa Küçük seçildi. Küçük, kulübün geçen yıl değiştirilen tüzüğünün ardından gerçekleştirilen ilk genel kurul toplantısı olduğu için, başkan adaylarına ve üyelere işleyişle ilgili çeşitli hatırlatmalar yaptı.  

Sarı-lacivertli kulüpte bir önceki genel kurulda başkan adayı olup Aziz Yıldırım ile yarışan Mehmet Ali Aydınlar da başlama saatinden önce salondaki yerini aldı.  

Bütün branşların 2014-2015 sezonunda kazandığı kupalar, yönetim kurulu masasının önünde sergilendi. 

Misafir olarak kongreye davet edilen, "Hedef 1 Milyon Üye" projesiyle kulübe temsilci üye olanlar da salonda genel kurulu takip edebiliyor. 

Salonda yarın yapılacak başkanlık, yönetim ve diğer kurulların seçimi için 21 sandık kurulacak.  

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.