6 °C

Boğaziçi Yüzme Yarışı dünyanın 1 numarası oldu

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, Dünya Açık Su Yüzme Birliğinin "Dünyanın En İyi 100 Açık Su Yüzme Yarışı" oylamasında ilk sırayı aldı.

Boğaziçi Yüzme Yarışı dünyanın 1 numarası oldu
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, Dünya Açık Su Yüzme Birliğinin (WOWSA) "Dünyanın En İyi 100 Açık Su Yüzme Yarışı" oylamasında birinci oldu.  


Dünya çapında 49 ülkeden 2 bin 147 yüzücünün katıldığı yarış, organizasyonun kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmesi, rekor sayıdaki başvuru ve yüzücü sayısı ile ünlü konukları sayesinde bu unvanı kazandı.

Dünyada 3 binin üzerinde açık su yüzme yarışının ve alanının değerlendirilmeye alındığı liste, organizasyon üyelerinin oylarıyla oluşturuluyor. Objektif kriterlerin kullanıldığı oylamalarda yarışın tarihi, özgünlüğü, zorluğu, popülaritesi, güvenliği, katılımcıların çeşitliliği, organizasyonun sağladığı destek, yarışın o takvim yılı içinde açık su alanında yarattığı katkılarla birlikte göz önüne alınıyor.  

"Dünyanın En İyi 100 Açık Su Yüzme Yarışı" listesinde ikinci sırayı Güney Afrika, üçüncü sırayı ise Brezilya'daki organizasyon elde etti.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.