5 °C

Bu hareket sahalarda az görülür!

Siyah-beyazlı futbolcu Veli Kavlak, Adana Demirspor maçında rakip oyuncunun kendisine hareketi nedeniyle gördüğü kırmızı kartı, hakemle konuşarak sarı karta çevirtti

Bu hareket sahalarda az görülür!

Ziraat Türkiye Kupası F Grubu'nda Beşiktaş ile Adana Demirspor arasındaki mücadelede centilmenlik örneği yaşandı.  Yusuf Ziya Öniş Stadı'ndaki mücadelenin 21. dakikasında Adana Demirsporlu Hakan Söyler'in, Beşiktaşlı futbolcu Veli Kavlak'a tehlikeli hareketi sonrası hakem Suat Arslanboğa, konuk takım oyuncusuna direkt kırmızı kart gösterdi.  

ddddd.jpg

Kartın ardından Adana Demirsporlu futbolcular hakeme itirazlarda bulunurken, Beşiktaşlı futbolcular da hakem yanına geldiler. Veli Kavlak'ın hakeme, pozisyonun kırmızı kartlık olmadığını ifade ettiği öğrenildi. Bunun üzerine maçın hakemi Arslanboğa kırmızı kartı iptal ederek, Hakan'a bu kez sarı kart gösterdi.  

Taraftarların karşılıklı centilmenlik tezahüratlarıyla başlayan maçta saha içinde futbolcular arasındaki centilmenlik de dikkati çekti.  

Jeste jestle karşılık

Bu pozisyonun bir kaç dakika sonrasında ise Adana Demirsporlu oyunculardan da centilmence bir hareket geldi. Konuk ekip 2'ye 2 Beşiktaş kalesine giderken Hakan Söyler, Atiba Hutchinson'ın sakatlandığını görünce topu taca atarak Beşiktaş'ın jestine jestle karşılık verdi. 

Kartal 2-1 mağlup oldu

Veli'nin centilmence hareketinin maçın önüne geçtiği karşılaşmada Adana Demirspor Beşiktaş'ı 2-1 mağlup etti. Süper Lig lideri Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası F grubunda Adana Demirspor'u konuk ettiği maçtan beklemediği bir skorla ayrılıp gruptaki 3. maçında 2. yenilgisini yaşamış oldu.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.