7 °C

Cavcav "Vleminckx'i bitirdi"

Gençlerbirliği, Belçika'nın Club Brugge takımından kiralanan golcü futbolcu Björn Vleminckx'in bonservisini aldı.

Cavcav "Vleminckx'i bitirdi"

ANKARA - Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav,  Belçika'nın Club Brugge takımıyla golcü futbolcunun bonservisi konusunda uzun süren pazarlıklar sonucunda anlaşmaya vardıklarını, ufak detaylar üzerinde görüşmelerin devam ettiğini belirterek, "Transfer sürecini bizzat ben yönettim.

Gençlerbirliği'nin menfaatleri doğrultusunda sözleşme maddelerini biz hazırladık ve tek tek bütün maddeleri inceledim" dedi.

Kırmızı-siyahlı taraftarlara uzun süredir bekledikleri müjdeli haberi vermekten mutluluk duyduğunu anlatan Cavcav, şöyle devam etti:

"Hazırladığımız sözleşmeyi Belçika'ya gönderdik. Onlar da kendi şartlarına göre değişişiklikler yaptı. Bu görüşmelerin sonucunda anlaşma noktasına geldik. Detayları görüşüyoruz. Gençlerbirliği'nin menfaatleri konusunda son derece hassas davrandım. Futbolcumuz, kalitesini Antalya'da ilk 15 dakikada gösterdi. Cavcav olarak o 15 dakikayı izlediğimde zaten bonservisini almaya karar vermiştim."

İş hayatında da Gençlerbirliği'nde de söylenen ilk fiyatı hiçbir zaman kabul etmediğini kaydeden Cavcav, "Pazarlık sünnettendir" diye konuştu.

Bu transferin gerçekleşeceğinden Antalya'daki ilk 15 dakikadan sonra emin olduğunu ancak Gençlerbirliği başkanı olarak başkent temsilcisinin menfaatlerini düşünmesi gerektiğini dile getiren İlhan Cavcav, şunları kaydetti:

"35 yıllık tecrübemden biliyorum ki imzalar atılmadan kesin konuşulamaz. Bu meyanda, Belçikalı futbolcunun transferinin detayları kaldığını söyleyebilirim. Futbolcumuz yarım sezon oynadığı için gol kralı olamadı. Hollanda da olduğu gibi umarım gelecek sezon burada da gol kralı olur."

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap