Fenerbahçe basketbol takımının adı "Fenerbahçe Doğuş" oldu

Doğuş Grubu ile Fenerbahçe arasında isim sponsorluğu anlaşması imzalandı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Doğuş Grubu ile Fenerbahçe arasında imzalanan isim sponsorluğu anlaşması ile Fenerbahçe basketbol takımının ismi Fenerbahçe Doğuş oldu.

İmza töreni sırasında kulübün twitter adresinin ismi de 'Fenerbahçe Doğuş' olarak değiştirildi.

"Sponsorluklar başarıyı arttırdı"

İmza töreninde konuşan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Sponsorlukların artmasıyla Türk sporunda başarılarında arttığını görüyoruz" dedi.

Aziz Yıldırım, "Ferit Bey iyi bir Fenerbahçelidir. Kendi şahsına başta olmak Doğuş'un bütün ailesine teşekkür ediyorum." dedi.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, "Doğuş Grubu olarak toplumsal yaşamın gelişimine öncülük yapma sorumluluğunu her zaman taşıyoruz. Bu vizyon ile başta basketbol olmak üzere bir çok spor dalında Türk gençlerine daha iyi bir sporcu olabilmesi, topluma katkıda bulunabilmesi ve yurt dışında bayrağımızn dalgalanması için destek veriyoruz. 2013 yılında yapmış olduğumuz ve çok önemli kısmı eğitim desteğinden oluşan anlaşma oluşturduğumuz yapının fark yarattığına inanıyoruz. Darüşşafaka olan işbirliğimiz hem sportif hem de eğitim alanında devam edecektir. Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın adı Fenerbahçe Doğuş olacaktır. Beraberliğimizin Türk basketboluna, Fenerbahçemize, ve Doğuş Grubu'na hayırlı olmasını diliyorum" açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın Başantrenörü Obradovic, "Benim için en güzel yer burası. Öeellikle sahnede yanımda olan kişilerle birlikte. Bugün çok özel bir gün. Hepimiz Ferit bey ve Doğuş Grubu'nun büyüklüğünü biliyoruz. Herkes hem Türkiye'de hem dünyada Doğuş Grubu ve Ferit Şahenk'in ne anlama geldiğini biliyorsunuzdur. Ferit Bey ile çok vakit geçirdik ve Fenerbahçe'yi ne kadar sevdiğini biliyorum. Biz bir aile olarak çalışıyoruz ve yanımdaki beyefendiyle bu şekilde çalışmak çok kolay olacak. Bu renkleri en güzel şekilde hisseden kişilerden birisiniz bir kere daha teşekkür ediyorum size ve başkanımıza" dedi.

Bu konularda ilginizi çekebilir