13 °C

Fenerbahçe'de Van Persie-Pereira gerginliği

Bursaspor maçında 77'de oyuna girip 79'da galibiyet golünü atan Robin van Persie, "Kulübede olmaktan mutsuzum" dedi.

Fenerbahçe'de Van Persie-Pereira gerginliği

Fenerbahçe'nin Bursaspor'u 2-1 yendiği karşılaşmaya Robin van Persie ve Vitor Pereira gerginliği damga vurdu. Molde maçındaki performansı nedeniyle dün akşamki maçta yedek kalan Van Persie kulübede oldukça mutsuzdu. Hollandaki yıldız 77'de oyuna girmek için kenara geldi. Pereira kendisine taktik vermeye çalışırken Van Persie kulübeyi işaret ederek, "Yardımcıların zaten anlattı" dedi.

Oyuna girdikten 2 dakika sonra galibiyet golünü atan Robin Van Persie'nin golüne Pereira sevinmedi. İkilinin maç sonu açıklamaları gerginliğin ispatı niteliğindeydi.

Van Persie: Kulübede olmaktan mutlu değilim

Fiziksel olarak eksik olduğu yönündeki eleştirilere katılmayan Robin van Persie, "Dürüst olmak gerekirse bu akşam kulübede olmaktan dolayı mutlu değildim. Artık 90 dakika maç oynayabilirim. Bu akşam yedek kulübesindeydim ve mutlu değildim. Fiziksel açıdan iyiyim. Buna cevap vermenin yolu bugün yaptığım gibi takımı ileri taşımaktı ve bugün yaptığım gibi gol atmaktı. Ben de öyle yaptım" ifadeleriyle teknik direktörü Vitor Pereira'ya mesaj gönderdi.

Galibiyeti kondüsyoner Fatih Yıldız'a hediye etmek istediğini vurgulayan Hollandalı yıldız, "Çünku buraya geldiğim ilk günden beri beni iyi hale getirmeye çalışıyor. Onun çalışmasını ve bana gösterdiği ilgiye hediye vermek istedim. İlk günden beri benimle ve takımdaki diğer oyuncularla meşgul oluyor. Bizim için emek veren insanları takdir etmek çok önemli. Fenerbahçe'de ışıklar bizim üzerimizde ve televityonlara biz çıkıyoruz ancak arka planda emek veren insanları da takdir etmek gerekirdi. Onlar olmasaydı, bu kulüp işlemezdi" diye konuştu. 

Hasan Ali'nin attığı golde kendisine inanılmaz bir asist yaptığının hatırlatılması üzerine Robin van Persie, "Çok iyi bir asistti ve çok iyi bir performans ortaya koydu. Defansif anlamda çok iyi oynadı. Oradaki Hasan Ali'nin bir dokunuş yapması son derece önemliydi. Hasan Ali'nin asistteki vizyonu ve pasın hızı harikaydı. En kritik nokta pasın hızıydı, çok iyi ayarladı. Pası biraz daha hızlı atsaydı o golü atamazdım. Onu çok iyi şekilde ayarladı ve böyle bir gol ortaya çıktı" diyerek takım arkadaşını övdü.

Peraira: Beğensin veya beğenmesin kararlar alırız

Robin van Persie'nin yedek kaldığı için mutsuz olduğu şeklinde demeç verdiği söylenen Pereira, Hollandalı isme cevap verirken, "Eğer 22,23-25 oyuncu sahya sürecek olsaydım işler daha kolay olurdu. Ancak 11 kişi ile sahaya çıkıyoruz. Ben bu kadroyu en iyi şekilde yönetmek kararlar almak mecburiyetindeyim. Oyuncular beğensin veya beğenmesin kararlar alırız. Van Persie'nin oyuna girdikten sonraki performansından dolayı çok mutluyum. Sadece golden dolayı değil takıma yardım etmesinden dolayı çok mutluyum. Hem defansif hem de ofansif anlamda yardımcı oldu. Hiçbir oyuncu kulübede oturmak istemez, bu nedenle mutsuz olması son derece doğal" dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap