FIFA'dan Barcelona'ya ret!

FIFA, Barcelona'nın genç oyuncuların transferinde yaptığı usulsüzlükler nedeniyle verilen iki dönem transfer yasağına yaptığı itirazı reddetti

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

CENEVRE - Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Barcelona'nın genç oyuncuların transferinde yaptığı usulsüzlükler nedeniyle verilen iki dönem transfer yasağına yaptığı itirazı kabul etmedi. 

FIFA'dan yapılan yazılı açıklamada, FIFA Temyiz Komitesi'nin Barcelona ve İspanyol Futbol Federasyonu'na verilen cezalara itirazı reddettiği bildirildi. 

FIFA Disiplin Kurulu, uluslararası transfer ile 18 yaş altındaki oyuncuların kayıt ve tesciliyle ilgili kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle Barcelona'ya iki transfer dönemi transfer yasağı getirmiş, İspanyol kulübü bu karara itiraz etmişti.  

FIFA, itirazın incelenme süresi boyunca cezayı askıya almış ve Barcelona da Luis Suarez transferi gibi önemli futbolcuları takıma katmıştı. 

Karara göre Barcelona, ocak 2015'deki ara transferde ve haziran 2015'te başlayacak olan yaz döneminde yeni transfer yapamayacak. 

Kararda, Barcelona'ya 450 bin İsviçre frangı, İspanya Futbol Federasyonu'na da 500 bin İsviçre frangı ceza verildiği, Barcelona'nın 90 gün, İspanya Futbol Federasyonu'nun ise 1 yıl içerisinde cezaya neden olan düzenlemeleri değiştirmesi gerektiği bildirildi. 

Etiketler