Galatasaray, Maicon'u renklerine bağladı

Galatasaray, Brezilyalı oyuncu Maicon ile 4 yıllık anlaşma sağladı. Maicon'un eski kulübü Sao Paulo'ya 7 milyon euro bonservis bedeli ödeyecek sarı-kırmızılılar, futbolcuya ise her sezon için net 2 milyon 200 bin euro verecek.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
Galatasaray, Brezilyalı savunma oyuncusu Maicon Pereira Roque'nin transferi için futbolcu ve kulübü Sao Paulo ile anlaşma sağladı.


Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'nin Borsa İstanbul'a gönderdiği ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda da yer alan açıklamaya göre Maicon'un eski kulübü Sao Paulo'ya net 7 milyon euro bonservis bedeli ödenecek.

Sao Paulo, maksimum net 1 milyon euro olmak üzere sarı-kırmızılıların 2018-2019/2021-2022 sezonlarında UEFA Şampiyonlar Ligi veya UEFA Avrupa Ligi'nde grup aşamasına katılmaya hak kazanacağı her bir dönem için 250 bin euro, futbolcunun Süper Lig ve UEFA müsabakalarında oynayacağı yirmi beşinci ve ellinci maçlara istinaden de 250 biner euro alacak.  

Galatasaray, 4 yıllık anlaşma sağladığı Maicon'a ise her sezon için 2 milyon 200 bin euro net sabit ücret ödeme yapacak.

Buna ek olarak Maicon, Süper Lig ve UEFA müsabakalarında oynayacağı maçlarda takımının alacağı her 1 puan için 4 bin euro prim kazanacak.