15 °C

İngiliz Kulübünün Türk işadamına satışı onaylandı

Lig 2'de mücadele eden futbol kulübü Crawley Town'un Türk işadamı Ziya Eren'e satışı onayladı.

İngiliz Kulübünün Türk işadamına satışı onaylandı

Türkiye, PTT 1'inci lig takımlarından Kayseri Erciyesspor'un Başkanı Ziya Eren, "İngiltere'nin 4'üncü küme" olarak nitelendirilen Lig 2'de mücadele eden Crawley Town'ın satışını, İngiliz Futbol Federasyonu'nun onayladığını açıkladı.

Kayserili işadamı işadamı Ziya Eren, İngiliz kulübünü satın alıp başkanlığını yapmak için 3 aylık yoğun çaba ardından aylar önce başvurduğunu söyledi. Yaklaşık 4 milyon euro değer biçilen ve 120 yıllık tarihi geçmişe sahip kulübün sahip olduğu şirketi satın alma işlemlerinin tamamlandığını açıklayan Eren, şöyle dedi:

"PTT 1'inci Lig takımlarından Erciyesspor'un kulüp başkanıyım. Futbolun yabancısı değilim. Bu spor kulübünü yöneten şirketin satışta olduğu söylenince ilgi duydum. Türk spor adamı olarak, kulübü satın alma adına tüm resmi prosüdürü yerine getirdim. İngiltere Futbol Federasyonu'nun onayı dün itibarıyla çıktı. Kayseri Erciyesspor Kulübüne İngiltere'den bir kardeş kulüp geldi."

Eren'in satın aldığı ve resmi prosüdürün tamamlanmasını beklediği Crawley Town 120 yıl önce 1896'da kurulmuş köklü bir takım olarak biliniyor. Geçen sezon Lig 1'de mücadele eden Crawley ligi 22'nci sırada bitirerek küme düşmüştü. Bu sezon Lig 2'de de şu ana kadar beklentilerin çok altında kaldı.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.