7 °C

Konya yüzme ve bisiklete damga vurdu

Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü, yüzme ve bisiklet branşlarında Konya'nın gururu oldu.

Konya yüzme ve bisiklete damga vurdu

Rabia Korkmaz

KONYA- Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bedensel Engelliler Federasyonu tarafından yapılan müsabakalarda 2 Türkiye şampiyonluğu alan yüzme takımı, Samsun’da yapılan Türkiye Anadolu müsabakasında da ikincilik kürsüsüne çıktı. Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Türkiye Bisiklet Yol Şampiyonası’da ise ikincilik ve üçüncülük elde etti.

 Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu tarafından Sakarya’da yapılan Türkiye Açık Yaş Yüzme Şampiyonası’na katılan  Muhammet Ali Çimen, S-5 kategorisinde düzenlenen 4 farklı stilde derece yaparak şampiyonaya damga vurdu. Çimen, 100 metre kurbağalama ve 200 metre serbest kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken, 50 metre sırt üstü ve 100 metre serbest kategorilerinde ise Türkiye 2.si oldu. 


 Samsun’da yapılan Türkiye Anadolu Kupası’na katılan yüzme takımı sporcusu Batuhan Cihan da 50 metre sırt üstü stilde ikincilik kürsüsüne çıkarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Konya Büyükşehir Belediyespor kulübü bisiklet takımı da Bisiklet Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Bisiklet Yol Şampiyonasından 2.lik ve 3.lükle döndü.  Yıldız Erkek B Saate Karşı Ferdi Klasmanda yarışan Okan Kalem, 17 dk. 39 sn.lik derecesiyle Türkiye ikincisi olurken, Eren Kesici 17 dk, 39 sn. ile Türkiye 3. sü oldu. 3 gün süren müsabakalarda Yıldız Erkek A Saate Karşı Ferdi Klasmanda yarışan  Abdulsamet Çekirdek 15 dk. 50 sn. ile Türkiye 3.sü olarak yarışmayı tamamladı. 68 km’lik yol yarışı Yıldız Erkek B Saate Karşı kategorisinde pedal çeviren  Okan Kalem 1 s. 56 dk. ile Türkiye 2.si, Eren Kesici ise 1 s. 56 dk. zamanlama ve teker farkıyla Türkiye 3.sü oldu.


 Genel klasmanda müsabakayı başarılı bir şekilde tamamlayan Bisiklet Takımı Yıldız Erkek A Genel Takım Klasmanında takım halinde Türkiye şampiyonu olurken Yıldız Erkek B Saate Karşı Takım Klasmanında ise Türkiye ikincisi olarak Konya’ya kupayla döndü.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap