7 °C

Lewandowski Guinness'e girdi

Bayern Münih'te forma giyen Polonyalı futbolcu Robert Lewandowski, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Lewandowski Guinness'e girdi

Bayern Münih'in Polonyalı golcüsü Lewandowski'ye, sonradan oyuna girdiği maçta 9 dakikada 5 gol atarak Bundesliga'da "en hızlı hat-trick", "en hızlı 4 gol", "en hızlı 5 gol" ve "oyuna sonradan girip en fazla gol atan oyuncu" rekorlarını kırması nedeniyle Guinness dünya rekorlar sertifikaları verildi 

Bundesliga'de 2 ay önce Wolfsburg'a karşı oynanan maçta 9 dakikada 5 gol atan Lewandowski'ye "en hızlı hat-trick", "en hızlı 4 gol" ve "en hızlı 5 gol" ve "oyuna sonradan girip en fazla gol atan oyuncu" rekorları için Guinness dünya rekorlar sertifikaları verildi. 

Bayern Münih'in tesislerinde toplam 4 belge verilen Lewandwoski, söz konusu maçta neyi başardığına ilişkin düşünmeye zamanı olmadığını belirterek, "Maçtan sonra da düşünmeye zamanım yoktu. Eşim, ailem ve arkadaşlarım benden daha mutluydu. Ne olduğunu anlamadım" şeklinde konuştu. 

27 yaşındaki golcü oyuncu, "Benim için güzel bir akşamdı. Tarihi bir akşamdı. Bu, benim ve bir çok taraftarın her zaman aklında kalacak" ifadelerini kullandı. 

'Biraz kızgındım'

Wolfsburg ile 22 Eylül'de oynanan karşılaşmada yedek soyunduğu için biraz kızgın olduğunu anımsatan Lewandwoski ancak  Bayern Münih'in teknik direktörü Pep Guardiola'nın kendisine "Hazır olman lazım. Bizim için zor bir maç olabilir" şeklinde ifade kullandığını kaydetti. 

Karşılaşmadan sonra maçtaki topu eve götürdüğünü hatırlatan Lewandwoski, "Top için evde yer buldum. Şimdi bu sertifikalara da yer bulmam lazım" dedi. 

 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.