8 °C

Mustafa Pektemek'ten kötü haber

Kulüp doktoru, Mustafa'nın iki farklı bölgeden kırıkları olduğu için dönüşünün 2-3 ayı alabileceğini açıkladı

Mustafa Pektemek'ten kötü haber

İSTANBUL - Beşiktaş'ın Konya'da Trabzonspor ile yaptığı lig maçında bordo-mavili oyuncu Esseid Belkalem ile çarpışan ve ciddi bir sakatlık geçiren Mustafa Pektemek'in uzun süre sahalardan uzak kalacağı açıklandı. 

Karşılaşmada sakatlandıktan sonra Konya'daki Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan ve daha sonra ambulans uçakla İstanbul'a getirilen siyah-beyazlı futbolcunun bugün ameliyat olacağı bildirildi. 

Futbolcuyla ilgili basın mensuplarına bilgi veren kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, Mustafa'nın sahalara dönüşünün 2-3 ayı alabileceğini söyledi. 

Tecrübeli oyuncunun beyninde veya gözünde sıkıntının bulunmadığını belirten Karanlık, şunları kaydetti: 

"İki farklı bölgede kırılma olduğu için dönüşü konusunda iki farklı bölgeye göre yorum yapabilirim. Burun bölgesi fazla zaman almaz. Yüzündeki kırıklar belli zaman alacaktır. İlk yarının maçlarını oynayamayacak. Dönüşü belki 2-3 ayı alabilir. Futbolcumuzun sağlığı çok önemli. Maçtan sonra hastaneye gittiğimizde Mustafa'nın yanındaydım, 'keşke maçı kaybetseydik de Mustafa'ya bir şey olmasaydı' dedim." 

Siyah-beyazlı futbolcunun beyninde ve gözünde sıkıntının bulunmadığını vurgulayan Ertuğrul Karanlık, "Maalesef burnunda ve yüzünün elmacık kemiğinin farklı bölgelerinde kırıklar meydana geldi. Ameliyatını iki farklı doktor yapacak. Kulak-burun-boğaz doktoru burun bölgesi için ameliyata girecek. O bittikten sonra plastik cerrah yüzündeki sorunlara müdahale edecek" diye konuştu. 

Başkan Orman'dan ziyaret 

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman da İstanbul'daki hastanede Mustafa Pektemek'i ziyaret etti.  

Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Orman, Mustafa'nın ciddi darbe aldığını vurgulayarak, "Korkulacak bir şey yok. Oyuncunun yaşamsal ve sağlık konuları önemli. Gözünde ve beyninde bir şey yok. Süreçle alakalı doktorlar bilgi verebilir. Mustafa ile beraberdik. Keyfi yerinde. Allah tedavisi olan hastalık versin" ifadelerini kullandı.  

 

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.