9 °C

Ona 'Stat Abi' diyorlar

Statlarının yapımını 24 saat canlı yayından izleyen Beşiktaşlı taraftarlar, sosyal medyada yazdıkları eğlenceli gönderilerle dikkat çekiyor. Taraftarların Vodafone Arena için buldukları isimse hayli ilginç: Stat Abi

Ona 'Stat Abi' diyorlar

İSTANBUL - Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu Vodafone Arena’ya olan taraftar ilgisi her geçen gün artıyor. Bugüne kadar Vodafone Arena inşaatını canlı yayından yaklaşık 1.2 milyar saniye izleyen Beşiktaşlı taraftarlar, inşaatın önünde çektirdikleri 6 bini aşkın selfie’yi sosyal medyada paylaşarak bir “inşaat hatıratı” oluşturdu. Vodafone Arena’ya “Stat Abi” diye hitap etmeyi uygun gören taraftarlar, “Stat Abi” içerikli yaklaşık 2.500 tweet atarak sosyal medyada renkli sohbetlere ev sahipliği yaptı.

Öte yandan İstanbul’un yağmurlu havası Vodafone Arena’nın sosyal medya hesaplarına da yansıdı ve 500’e yakın sayıda taraftar “Yağmurlu bir günde görmüştüm seni” içeriğini paylaşırken, “Stat abi, kamerada damla kalmış, siler misin?” diyenlerin sayısı 80’e yaklaştı. 

Milyonlarca paylaşım

Vodafone Arena sosyal medya hesapları, Facebook’ta yaklaşık 920 bin, Twitter’da 91 bin, Instagram’da ise 14.000 hayran sayısına sahip. Hayran sayılarının büyümesinin yanı sıra hesaplardaki paylaşımlar da milyonlara ulaşıyor. Vodafone Arena “Yuvaya Ruh Katmaya Geldik” reklam filmi Facebook’ta 1.2 milyon kişiye, taraftar mesajlarının temele gömüldüğü “Temelinde Aşk Var” belgeseli ise 1.3 milyon kişiye ulaştı. Filmler sadece Facebook’ta 200 binden fazla kez izlendi. Mayıs itibariyle www.vodafonearena.com.tr ve www.izlesene.com/vodafonearena sitelerinden 7/24 canlı yayınlanan Vodafone Arena inşaat çalışmaları, ilk gün itibariyle 80 bin izlenme rakamına ulaşırken, 30 Mayıs’tan bugüne kadar toplam 2.2 milyon izlenme rakamına erişti.

eee-001.jpg

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.