8 °C

Osmangazi Belediyesi’nden gençlere müjde

Osmangazi Belediyesi, Hamitler Mahallesi’nde 50 bin metrekare alana heyecan verici aktivitelerin yer alacağı ve açık hava sporlarının yapılabileceği ‘Macera Park’ kuruyor. Gençlerin ve kendini genç hissedenlerin uğrak yeri olması beklenen Adrenalin Park’ın temeli düzenlenen törenle atıldı.

Osmangazi Belediyesi’nden gençlere müjde

BURSA (DÜNYA) - Sukaypark ve Kaykay Parkı gibi spor ve eğlencenin bir arada yer aldığı tesisleri inşa eden Osmangazi Belediyesi, heyecan dolu bir tesisi daha ilçeye kazandırıyor. Hamitler Mahallesi’nde inşa edilecek olan Macera Park’ın temeli düzenlenen törenle atıldı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde düzenlenen Macera Parkı’nın açılış törenine AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, Hamitler Mahalle Muhtarı Hüsamettin Aşkın, belediye meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Toplam 50 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan Macera Parkı, ‘Zipline, Kızak Sistemi ve Macera Parkı’ olmak üzere 3 bölümden oluşacak. Macera ve adrenalin arayanların oyunları olan, ‘merkez kule, ahşap macera parkuru zip coaster, zipline (yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya bağlanmış çelik halat üzerinde kayma aktivitesi), serbest düşüş, tırmanma duvarı, macera ip parkuru, oryantiring, 19 etaplı ip parkuru, serbest düşüş, fitness alanı, kır kahvesi’ gibi ekstrem dolu aktiviteler bu bölümlerde yer alacak. Parkta spor ve eğlencenin yanı sıra bisiklete binmeyi sevenler için özel bisiklet yolları, piknik alanı, çocuk oyun ve egzersiz alanları, evcil hayvan parkı, doğal dokuya uyumlu kent mobilyaları da bulunacak. Spor ve eğlencenin bir arada olabildiği aktivitelere odaklanan proje kapsamında bölge ağaçlar dikilerek yeşillendirilecek.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Hamitler bizim göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana uyguladığımız imar planları ile Osmangazi’nin gelişim bölgesi oldu. Bursa’nın en güzel mahallelerinden biri haline geldi. 37 bin 640 daireye oturma izni verdik. Yaklaşık 150 bin kişilik modern bir şehir inşa ettik. Bugün de gençlerimiz ve vatandaşlarımız için önemli bir projenin temelini atıyoruz. Bu modern mahallemizde, doğal bir ortama Macera Parkı inşa ediyoruz. Her köşesinde ayrı bir heyecan yer alacak olan bu parkta gençlerimiz adeta heyecanını atacak. Ayrıca oluşturacağımız yeşil alan da mahalleye nefes aldıracak” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap