7 °C

Rio'da milli güreşçiler finale yükseldi

Erkekler serbest stilde mücadele eden milli güreşçiler Taha Akgül ve Selim Yaşar, finale yükseldi.

Rio'da milli güreşçiler finale yükseldi

2016 Rio Olimpiyat Oyunları güreş branşında, erkekler serbest stilde mücadele eden milli sporcular Taha Akgül ve Selim Yaşar, finale çıktı.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena'da düzenlenen serbest stil 125 kilo yarı final müsabakasında, milli güreşçi Taha Akgül ile Ermeni Levan Berianidze karşılaştı.

Son iki yılın dünya şampiyonu Taha Akgül, Berianidze karşısında 3-1 galip gelerek adını finale yazdırdı. Milli güreşçi, finalde İranlı Komeil Nemat Ghasemi ile eşleşti.

İlk turu maç yapmadan geçen Taha, ikinci turda Moğol Chuluunbat Jargalsaikhan, çeyrek finalde de Belaruslu İbrahim Saidau karşısında sayı üstünlüğüyle galip gelmişti.

Diğer milli sporcu Selim Yaşar da erkekler serbest stil 86 kilo yarı finalinde ABD'li J'den Michael Tbory Cox'u 3-1 yenerek finale yükseldi. Milli güreşçinin finaldeki rakibi, son iki yılın dünya şampiyonu Rus Abdulrashid Sadulaev oldu.

Selim Yaşar, ilk turu maç yapmadan geçmiş, ikinci turda Porto Rikolu Jaime Yusept Espinal, çeyrek finalde de Kübalı Reineris Salas Perez'i 3-1'lik skorlarla elemişti.

Madalyayı garantileyen Taha Akgül ve Selim Yaşar'ın final maçlarına çıkacağı akşam seansı, TSİ 22.00'de başlayacak.

Bu arada güreş karşılaşmalarını Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener de izledi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap