6 °C

Şampiyon Sharapova

Fransa Açık tek kadınlarda şampiyon Maria Şarapova oldu. Rus raket, Rumen Simona Halep karşısında beklediğinden daha fazla zorlandı

Şampiyon Sharapova

PARİS - Sezonun ikinci Grand Slam turnuvası olan Fransa Açık (Roland Garros) tek kadınlarda mutlu sona ulaşan isim Maria Sharapova oldu.

Dünya sıralamasının eski 1 numarası, Rumen rakibi Simona Halep karşısında zorlansa da korttan 6-4, 6-7 ve 6-4’lük setlerle 2-1 galip ayrılmayı başardı.
Fransa Açık’ta son 3 yılın finalisti olan Sharapova, Halep'i yenerek geçen yılki finalde Serena Williams'ten aldığı mağlubiyeti de telafi etmiş oldu.

3 saat 2 dakika sonra ilk maç sayısını alarak galibiyetini ilan eden Sharapova dizlerinin üzerine çökerek ellerini inanamıyorcasına defalarca yüzüne vurdu. 27 yaşındaki tenisçi “Bir rüya gerçek oldu. En zor Grand Slam finalimdi. Herşey o kadar duygusal ki söyleyecek söz bulamıyorum" dedi. Şampiyonluk kupasını ABD tenisinin efsane ismi Chris Evert’ın elinden alan Sharapova “yedi, sekiz yıl önce burada iki kez şampiyon olacağımı asla düşünemezdim” diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.