Şenol Güneş'e şaşırtan teklif!

A Milli Takım'ı 2002 Dünya Kupası'nda dünya üçüncülüğüne taşıyan Türk futbolunun tecrübeli teknik adamı Şenol Güneş'e tarihi bir teklif verildi: Hocam gelin 10 yıllık sözleşme yapalım

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Bursaspor başkanı Recep Bölükbaşı’nın tecrübeli hoca Şenol Güneş’le yaptığı görüşmede, “Hocam 10 yıllık sözleşme yapalım, Bursa’da tarih yazalım” gibi uzun vadeli ve eşi benzeri görülmemiş bir teklif yaptığı öğrenildi.

Bu konuşmayı yakın çevresiyle paylaşan başkan böylece Şenol Güneş’e olan güvenini bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Deneyimli teknik adam başkanın ve yönetimin kendisine olan bu güveninden son derece memnun. Ancak taraflar arasındaki resmi görüşmenin her hâlükarda sezon sonu yapılacak durum değerlendirmesinin ardından gerçekleşeceği belirtiliyor. Bu arada Rizespor maçının hazırlıklarını sürdüren Yeşil-Beyazlılar’da cezası tamamlanan yıldız isim Volkan Şen’in de takıma dönmesi yüzleri güldürüyor.

10 milyon Euro isteniyor, 10 bin TL maaş alıyor

Transferi için 10 milyon Euro bonservis bedeli istenen Bursaspor’un genç yıldızı Ozan Tufan, Yeşil-Beyazlı takımın en düşük maaş alan futbolcusu. Başkan Recep Bölükbaşı, aylık 10 bin TL ücrete oynayan yıldız isim için Trabzonspor’un yaptığı 8 milyon Euro ve 3 futbolcu teklifini reddetmişti. Devre arası transfer döneminin gözde isimlerinden Ozan’ın bonservis bedelinin 10 milyon Euro olarak belirlenmesine rağmen aldığı ücrette iyileştirme yapılmadığı ortaya çıktı. A Milli Takım’a kadar yükselen Ozan, mayıs ayında sona erecek olan sözleşmesini 2018 yılına kadar uzatmış ve yıllık 100 bin TL peşinat, 10 bin TL aylık ve 10 bin TL maç başı ücrete imza atmıştı.

Etiketler