9 °C

Terim dönemi sona erdi

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim görevinden ayrıldı.

Terim dönemi sona erdi

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile anlaşarak Milli Takım'daki görevinden ayrıldı.

Konuya ilişkin TFF'den bir açıklama yayımlandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bir süredir kamuoyunda ve medyada gündem haline getirilmeye çalışılan birtakım futbol dışı konular, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu yönetimini yıpratma amacı taşıyan bir hal almıştır.

Bir araya gelen taraflar, sürecin bundan sonraki kısmında yolları ayırmanın her iki taraf açısından daha sağlıklı olacağına kanaat getirmiştir.

Gerek Türkiye'de gerek dünyada başarıları ile kendini kanıtlamış ve Türk futboluna büyük hizmetler vermiş olan değerli hocamıza teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarı ve mutluluklar dileriz."

Fatih Terim: Her zaman doğruları söyledim

Fatih Terim ise düzenlediği basın toplantısında konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

"Biliyorsunuz ya en son konuşurum ya hiç konuşmam, baskı oluşur ama baktım ki bu ucuzluk ve iftiralar, susmamın yanlış anlaşılacağı... Kamuoyunu doğru bilgilendirmeye mecbur hissettim kendimi. Dolayısıyla sevdiklerimin ve kendi ismimin de böyle bir olayda geçmesi de açıkcası beni rahatsız etti. Ben konuşmadıkça kendi adına konuştu, gerçekleri de büyütmeye başladılar. Ben her zaman size doğruları söyledim. Sokakta, sahada, basın toplantısında... Hiçbir zaman doğrudan şaşmadım."

Ayrılık sonrası Galatasaray hisseleri yükselişe geçti

Fatih Terim'in istifa haberi Galatasaray hisselerini uçurdu. Açıklama öncesi 6,90 liradan işlem gören hisseler yüzde 2.3 artarak 7,06 lira ile gün içi zirvesini gördü. Borsa İstanbul'da Galatasaray hisseleri yüzde 1.5'in üzerinde artıda seyrediyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Bak'tan Terim yorumu

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in görevinden ayrılmasıyla ilgili, "Fatih Terim hocamız zor zamanlarda heyecanlarıyla Türk futboluna katkılarda bulundu ama biliyorsunuz, bu bir bayrak yarışı. Türk futbolu yoluna devam edecek" açıklamasında bulundu.

Yorumlar

  • erol paker Galatasaray'ın Terime teknik direktör olarak görev vermesi hata olur. Terim hata yapma marjını hem milli takımda hem de halkla ilişkilerde harcadı, antipati topladı. Kısa vadeli başarısızlıklarında oluşacak ağır eleştiriyi ne kendisi, ne taraftar ne de yönetim taşıyamaz

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.