Bitcoin'de Sert Düşüş! 52 Bin Doları Aştı, Sonra Çakıldı!

Kripto para piyasalarındaki sert düşüşü Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, Dünya WEB TV Genel Yayın Yönetmeni Burcu Göksüzoğlu'na değerlendirdi.

DÜNYA Haber Merkezi
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Temmuz ortasından bu yana yüzde 70'ten fazla değer kazanan Bitcoin, 7 Eylül'de El Salvador'da resmi para birimi olarak kabul edilmesinin ardından 52 bin doları gördü ancak sonrasında yüzde 17 değer kaybıyla 43 bin dolara kadar geriledi.

Bitcoin şu saatlerde ise 46 bin dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin'deki düşüş Ethereum, Ripple gibi altcoinlere de yansıdı. Kripto paraların piyasa değeri 24 saatte 280 milyar dolara yakın düştü.

 Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz  Süllü şunları söyledi:

"Yaratılan bu regülasyon spekülasyonları kripto paraları aşağı çekiyor. 45.500 dolar ile 50.500 dolar arasında gidip geleceğini düşünüyorum.

ALIM FIRSATI MI?

Bitcoin bu yıl içinde en düşük 29 bin doları gördü. Şu anda 30 bin doları aşağı yönlü kırması için çok büyük bir haber gerekir. Dolayısıyla 39 bin, 38 bin dolar seviyeleri ucuz kalır. Uzun vadede düşünenler için alım fırsatı olabilir.

ALTCOINLERDE YÖN NERE?

Bitcoin biraz popülaritesini kaybetti. Artık Bitcoin piyasayı takip ediyor desek yanlış olmaz. Cardano, Solana , Polkadot gibi akıllı coinlere önümüzdeki dönemde daha ön plana çıkacaktır"