Merkez Bankası'ndan faiz indirimi sürecek mi? | Global Konuşmalar

Buse Biçer'in sunduğu #GlobalKonuşmalar programının bu haftaki konukları: Abdurrahman Yıldırım, Şeref Oğuz, Servet Yıldırım oldu.

DÜNYA Haber Merkezi
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Son dönemde artan döviz kuru ve altın fiyatlarında yaşanan artışın ardından piyasaların gözü Merkez Bankası Ekim ayı PPK toplantısına çevrildi. Çıkacak olan karar kurda yaşanan dalgalanmanın seyrine yön verecek. Piyasaların gözü Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Merkez Bankası Para Politikası toplantısına çevrildi. Peki Merkez Bankası faiz kararı ne zaman saat kaçta açıklanacak?

Son dönemde altın ve döviz kurlarında yaşanan yukarı yönlü hareketlerin ardından gözler Merkez Bankası PPK toplantısına çevrildi. Altın ve döviz kurlarının seyri Merkez Bankası PPK toplantısının ardından açıklanacak olan karara göre yeniden şekillenecek. Yurt içi piyasalar açıklanacak olan faiz kararına gözünü dikti. Peki Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman?

Merkez Bankası Para Politikası toplantısı 21 Ekim 2021 Perşembe günü yapılacak. Toplantının hemen ardından faiz kararı da duyurulacak. Merkez Bankası PPK toplantısı faiz kararı saat 14.00'te açıklanacak.

EYLÜL AYI MERKEZ BANKASI TOPLANTISINDAN HANGİ KARAR ÇIKMIŞTI?

TCMB'den faiz oranlarına ilişkin yapılan duyuruda, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplanan Para Politikası Kurulu'nun, politika faizini 100 baz puan indirerek yüzde 18'e düşürdüğü kaydedildi.

Duyuruda, gelişmiş ülkeler başta olmak üzere dünya genelinde aşılamanın hızlanmasının küresel ekonomide toparlanma sürecini desteklediği belirtildi.

Buse Biçer'in sunduğu #GlobalKonuşmalar programının bu haftaki konukları: Abdurrahman Yıldırım, Şeref Oğuz, Servet Yıldırım oldu.

Programda Merkez Bankası PPK toplantısı ele alındı.