Yeni dönemin yeni kuralları ve Türkiye | Global Konuşmalar

Global Yatırım sponsorluğunda Buse Biçer'in sunumuyla yayınlanan Global Konuşmalar 15 günde bir çarşamba günleri saat 15.00'da

DÜNYA Haber Merkezi
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz pazartesi günü kabine toplantısının ardından yaptığı açıklama ekonomide sıcak gündem olmayı sürdürüyor.

Erdoğan, "Kur ve faiz oyununu görüyoruz. Güçlü bir duruş sergileyerek girdiğimiz her mücadeleden alnımızın akıyla çıktık. Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağız.

Biz yüksek faiz, düşük kur düşük kur kısır döngüsü yerine yatırım, ihracat, büyüme odaklı politikamızda en doğru olanı yapmakta kararlıyız. Kurun piyasadaki hareketlerini bunun için takipte özellikle kararlıyız. Yatırım, üretim, ihracatı bunun için teşvik ediyoruz. İstihdamı gözümüz gibi koruyoruz. Büyümeyi bunun için önemsiyoruz. Mandacı iktisatçıların reçetelerine bunun için itibar etmiyoruz. " demişti.

Buse Biçer'in sunduğu 'Global Konuşmalar'da Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, Abdurrahman Yıldırım, Servet Yıldırım, Vahap Munyar, Hakan Güldağ, Şeref Oğuz, Erdoğan'ın açıklamalarını değerlendirdi.